Syntyikö elämä Theassa vai maassa?

Jos Thea törmäsi maahan, sen pintaosat lentivät avaruuteen, varmaankin levisivät kaikkialle aurinkokuntaan. Elämä olisi voinut siinä levitä kaikkialle aurinkokunnan kuille ja maahan.
1115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos muinainen maahan törmännyt Thea olisi se elämän tuoja niin se olisi antanut elämän ainakin Mars planeetalle mutta tästä ei ole tällä hetkellä näyttöä,
Jäisiä komeettoja on pidetty lähtökohtaisesti hyvinä elämän levittäjinä .
Aika näyttänee totuuden tästäkin sitten joskus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jos Thea törmäsi maahan, sen pintaosat lentivät avaruuteen, varmaankin levisivät kaikkialle aurinkokuntaan. Elämä olisi voinut siinä levitä kaikkialle aurinkokunnan kuille ja maahan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu