Ihmettelen, mitä Paalanen teki euroviisukarsinnoissa?
Vaikutelma 70-luvulta.
Olisikin ollut naamarissa pitelemistä, jos ulkkisraadit olisivat kaikki äänestäneet tätä ja sillai muokanneet finaalia kuuntelemassa olleiden makua.
Ihan limbo.
Potentiaalinen jumbo.
Vilma
Huonoa makua esikarsijoilta.
Onko kyse huonosta huumorintajustani?
15
190
Vastaukset
- Anonyymi00001
Paalanen oli erinomaisen hyvä genressään biisinsä kanssa.
- Sheena - Anonyymi00002
Minusta jotain niin noloa. Joo. Voi jossain nurkkakuppilassa ilahduttaa fanejaan.
Vilma - Anonyymi00003
Tykkäsin valtavasti e-pohjalaiseta. Tottakai vakutelma 70, hän on syntynyt 1977. Taitava ja juuri ulkomaisiin kisoihin rakennettu tuo rallatus takatukka. Ei tarvii kieltä.
- Anonyymi00006
Tuli mieleen Kojo ja "Nuku pommiin". Eri aihe, mutta sopisi tähän päivään paremmin, jos koskaan.
Vilma
Tekohauska oli tuo takatukka. - Anonyymi00010
Anonyymi00006 kirjoitti:
Tuli mieleen Kojo ja "Nuku pommiin". Eri aihe, mutta sopisi tähän päivään paremmin, jos koskaan.
Vilma
Tekohauska oli tuo takatukka.Sopiihan tuo liekinheitinkin vai onkos Israelin armeijalla niitä käytössä millä gazan siviilejä kärventävät.
- Anonyymi00013
Anonyymi00010 kirjoitti:
Sopiihan tuo liekinheitinkin vai onkos Israelin armeijalla niitä käytössä millä gazan siviilejä kärventävät.
9:43
Kauheaa, mutta joo. Mielleyhtymät. Aivot teettää. Aiheellisesti.
Vilma
- Anonyymi00004
On.
- Anonyymi00007
Mikä on mikä?
Vilma - Anonyymi00015
Anonyymi00007 kirjoitti:
Mikä on mikä?
VilmaKyse.
- Anonyymi00005
Suomi on taas vedonlyöntitoinistojen suosikki, mutta jäänee sijoille 10-...
- Anonyymi00008
Peten pitäisi saada hieman voimaa ja kiinteyttä ääneensä, vaikka herkkyyttä haetaan. Muuten kuullostaa vikinältä.
Lindan poskipunat pitäisi häivyttää. Näyttä maksaläiskiltä. Nätti ihminen.
Vilma
- Anonyymi00009
Ihana musta se kohta "maailman ongelmat ratkaisin, eestä ja sivulta katkaisin". Ainakii rimmaa hyvin.
- Anonyymi00011
Edustaa Suomi folkkia. Hämmästelin UMK:n valitsijaraadin valintoja. Täysin tuntemattomia taiteilijoita muut ja yksi varma voittaja. Yle maksaa kustannukset ja hoitaa esikarsinnat kuten itse haluaa, jotta Suomeen saataisi voittaja. (On myönnettävä, että voittaja sopii viisujen kansainväliseen linjaan, vaikkei musiikki erityisemmin innosta).
- Anonyymi00012
Hiihtokilpailuissakaa ei tullut voittoja.
- Anonyymi00014
No. Ei tullut ei. Vauhti Ryytyltä hidastui ja hidastui.
Miehiä ei tullut katseltua. MC joo, SM ei kiinnosta.
Paitsi. -> Hauskempaa oli nuorten kilpailut mäestä ja hiihdosta ja haastattelut!
Vilma
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.3073015Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612343Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3492033- 1191806
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261729Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121385- 661359
- 661337
- 681263
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781233