Orpo sanoo polttoaineiden hinnat nousee

Mutta eikö suomi ole koko ajan ostanut ja tuonut erittäin halpaa öljyä venäjältä suomern ja öljysopimus on vieläkin voimassa eli arabian öljyt ei suomeen tule ja vuosia ostettu erittäin halpaa öljyä mutta suomen hinnat 160 euroa barreli hinnan mukaan eikö kukaan puutu
3118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ollu jo pari viikkoa 95 bensiini 1,90€/l.
Kallista on, ei autolla viitti paljon ajella, ruokakaupassa käyn pyörällä.
Silloin, kun bensa maksoi päälle 2€/l, niin ihmiset köröttivät max 80km/h.

Äänestä

Orpo kertoi työllistävänsä 100 000 suomalaista?

Äänestä

Luulisin et orpolle olisi hyvä hankkia sijaisvanhemmat. Sori vaan oli pakko sanoa..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mutta eikö suomi ole koko ajan ostanut ja tuonut erittäin halpaa öljyä venäjältä suomern ja öljysopimus on vieläkin voimassa eli arabian öljyt ei suomeen tule ja vuosia ostettu erittäin halpaa öljyä mutta suomen hinnat 160 euroa barreli hinnan mukaan eikö kukaan puutu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu