Kaupungin elinkeinopolitiikka

Anonyymi-ap

Kaupungin politiikka on, että laitonta airbnb majoitusta yritetään suitsia ohjaamalla majoitustoiminta lailliseen toimintaan.
Yrittämällä löytää yritykselleni tonttia, niin tarjolla on ei oota.
Ei näytä kaupungin toiminta kovin vakuuttavalta.
Ainoat majoitustoimintaan tarkoitetut tontit annetaan sijoittajille Ollerovaaraan, jotka rakentavat ne sinne, sitten, kun joku idiootti ostaa 240 000 eurolla 23m2 mökin.
Miten tämä politiikka edesauttaa nykytilanteeseen.
Lisäksi paikallisuus katoaa, kun toiminta annetaan sijoittajille.
Nyt vaadittais riittävästi tontteja paikallisille yrittäjille, eikä vain muumimaailmalle ja sijoittajille.

8

180

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      MUUMI KORRUPTIOITA

      • Anonyymi00002

        puheenjohtaja Susanna Viitala vastasi Ylen kysymykseen siitä, miksi aluetta ei laitettu julkiseen hakuun.

        Viitalan mukaan varaus on SDP , Korruptio ja Rovaniemen kaupungin Korruptio maapolitiikan mukainen ja sillä on ollut laaja SDP. poliittinen tuki. Kaupunginhallituksen päätös oli Korruptio rahoineen ja huumeineen Viitalan airnb mukaan yksimielinen.


    • Anonyymi00003

      Rovaniemen kaupunki varasi Muumimaailman tontin poikkeuksellisesti ilman julkista hakua .Haluttiin varmistaa että hemuli tekee cannabista muumitalossa , kertoo Yle.

      Lisäksi asia salattiin Korruptio konjamiini istujaisissa kaupunginhallituksen esityslistalta ja tuli julkiseksi vasta Kovan krapulan päätöksen jälkeen.

    • Anonyymi00004

      ,,,

    • Anonyymi00005

      ...

    • Anonyymi00006

      Kyllä se on niin, että kun on rahaa, niin kyllä tontti löytyy, vaikka salaamalla varataan, välittämättä läpinäkyvyydestä ja tasa-arvoisesta kohtelusta.
      Sanoin jo, että pitää vissiin rahat viedä, vaikka välimeren rannalle, kun elinkeinopolitiikka on niin surkeaa täällä ja rakentaa sinne!

      • Anonyymi00007

        pimeää rahaa korruptioilla Rovaniemellä asiat hoidetaan sdp..mismiä sosialismia.kommunismia.islamismia.


    • Anonyymi00008

      Ministerin mukaan järjestöt saavat ”hyvien asioiden nimissä merkittäviä valtionapuja ja maksavat korkeita palkkoja entisille poliitikoille”.



      Sosiaali- ja terveysministeri Wille Rydmanin (ps) linjaus hallinnonalallaan toimivaa järjestökenttää odottavista leikkauksista herättää huolta eduskunnan oppositiopuolueissa.

      SDP,,LAHJUSRAHAA POLIITIKOILLE SOSILALISMIA KOMMUNISMIA ,,SOTE SOPPA SAKENEE SDP TUHOSI SUOMEN JA LAHJOO POLIITIKKOJA ..SAAJIEN NIMET ESIIN KETKÄ SAAVAT SDP..EEN JAKAMAA SOTE RAHAA

      POLIITIIKOJEN NIMET EII NYT TULI LYÖMÄ ASE VAALEIHIN SDP..JA OPPOSITIO ALAS .VASEMMISTOLIITTO,VIHERKOMMARIT ASIALLA..KESKUSTA ,SDP. VIHREET

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      183
      1994
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      158
      1402
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      223
      1020
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      907
    5. 58
      878
    6. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      70
      810
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      47
      803
    8. 93
      767
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      687
    10. Martinan alamäki jatkuu

      Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      656
    Aihe