Uusi suomenkielinen treenisovellus - ilmainen ja palautetta kaivataan

Moro,

Tein oman treenisovelluksen (Repd) koska turhauttivat kaikki appit joissa perusjututkin lukittu maksumuurin taakse, käyttöliittymät liian monimutkaisia tai suomenkielistä versiota ei ole olemassakaan. Olen pyöritellyt tätä nyt jonkin aikaa ja nyt se on siinä pisteessä että tarvitsen oikeita salilla käyviä ihmisiä testaamaan ja kertomaan mikä toimii ja mikä ei.

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.juova.repd

iPhone- ja muille käyttäjille web-versio: https://repd.juova.eu

Kaikki ominaisuudet on tällä hetkellä ilmaisia, early access -vaihe menossa.

Lyhyesti mitä sillä tekee:
Peruskirjaus — sarjat, toistot, painot jokaiselle liikkeelle. Painot tallentuu sarjakohtaisesti. Lepotaukoajastin sisäänrakennettuna ääni- ja visuaalimerkeillä.

Ohjelmat — voi rakentaa täysin omat tai aloittaa valmiista peruspohjista (PPL, yläkroppa/alakroppa, koko kroppa). Liikkeitä voi vaihtaa lennossa ja muutokset tallennettavissa seuraaviin treeneihin.

Automaattinen progressio optio — tää on ehkä se juttu mikä erottaa muista, jos ei itse halua säätää toistojen ja painojen nostoja treenikertojen välillä. Treenin jälkeen appi analysoi suorituksen ja säätää automaattisesti painoja/toistoja/sarjoja. Jos meni hyvin, ohjelma kovenee. Jos oli heikko suoritus, se kevenee. Näet yhteenvedon kun avaat ohjelman seuraavan kerran. Tätä ei ole pakko käyttää, jos haluaa mieluummin itse kontrolloida nämäkin.

Analytiikka — useita eri näkymiä. Arvioitu 1RM ja voimatrendit, ennätykset, treeniputket ja lämpökartta, akuutti vs. krooninen kuormitus, lihastasapainotutka ja push/pull/legs-jakauma, sarjakohtaiset pudotuskäyrät. Eli aika paljon enemmän kuin keskivertoapissa.

AI-valmentaja — muutaman treenin välein itse halutessasi analysoi datasi ja antaa palautetta: mitä tehdä seuraavaksi, mihin keskittyä, riskit ja ohjelmasuositukset. Ei mikään chatbot joka sanoo "treenaa kovempaa", vaan katsoo oikeasti sun omia lukuja. Ei ole pakko käyttää tätäkään, jos ei halua.

Historia & data — koko treenihistoria suodattimilla, treenien muokkaus jälkikäteen, CSV-vienti, tuonti muista sovelluksista. Strava ja Android Health Connect integraatiot.

Haen erityisesti palautetta siitä:

Onko joku ominaisuus mitä käytätte nykyisessä apissanne eikä tästä löydy?
Mikä ottaa eniten päähän muissa nykyisissä treenisovelluksissa?
Toimiiko toi automaattinen progressio järkevästi vai meneekö metsään?


Kaikki palaute on tervetullutta, myös se negatiivinen. Jos joku haluaa kirjoittaa pidemmin niin voi heittää myös yksityisviestiä.

0

322

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ampuminen kylpylässä

        Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
        Naantali
        74
        1670
      2. Naantalin kylpylän ampujat

        Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
        Maailman menoa
        23
        1172
      3. Kemijärvellä vesionnettomuus

        Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
        Kemijärvi
        32
        1073
      4. Hei, voitko kuunnella

        Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
        Ikävä
        134
        906
      5. Joku porukka lähtenyt täältä

        Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
        Ikävä
        189
        816
      6. Miten yrität

        Vielä saada kaivattusi?
        Ikävä
        64
        694
      7. Olipa yllätys

        Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
        Kotimaiset julkkisjuorut
        192
        609
      8. On todella ikävää

        Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
        Ikävä
        79
        598
      9. Tuletko tänään

        Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
        Ikävä
        49
        561
      10. 69
        530
      11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

        Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
        Ikävä
        32
        518
      12. Ottanet yhteyttä

        Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
        Ikävä
        55
        507
      13. Muutto auto hakee sut tänään!

        Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
        Ikävä
        57
        485
      14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

        Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
        Ikävä
        25
        457
      15. Kai sä mies ymmärrät..

        ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
        Ikävä
        28
        432
      16. 34
        424
      17. En tiedä mitä sanoa

        Siksi en vastannut😔
        Ikävä
        33
        423
      18. Jos kaivattusi olisi

        Vieressäsi niin mitä tekisit?
        Ikävä
        40
        417
      19. Kiinni jäit

        Ei olisi uskonut sinusta
        Ikävä
        16
        409
      20. Päivän galluppi

        Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
        Sinkut
        82
        398
      Aihe