Ennusteet pettivät taas selvästi

Anonyymi-ap

Lämpeneminen näyttää karkaavan käsistä ja kohta on kieltäjilläkin kuumat paikat. Toki sitten myöhemmin tulee jääkausi, mutta siihen on vielä jonkin verran aikaa.
Ennen jääkautta oli hyvin lämmin ajanjakso joten on suuri mahdollisuus että näin käy.

8

213

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Voi pylly, pakkasta on enää yöllä. Tämä on nyt sitä!

    • Anonyymi00002

      LUVATAAN LÄMPIMIÄ ILMOJA SUOMEEN 🌞👌👍

      "Pian alkavasta El Niñosta voi muodostua voimakkain yli 10 vuoteen, ja pitkän ajan ennusteet väläyttelevät mahdollisuutta jopa ns. ”Super-El Niño -ilmiölle”, kirjoittaa Forecan meteorologi Markus Mäntykannas sääblogissaan.

      Voimakas El Niño vaikuttaisi todennäköisemmin myös esimerkiksi Suomen säähän"

    • Anonyymi00003

      -sää on mitä todennäköisin

    • Anonyymi00004

      Tutkijoiden mukaan rikkipäästöjen vähentyminen on vaikuttanut merkittävästi ilmaston lämpenemiseen. Pilvet ovat tummuneet ja heijastavat vähemmän auringonvaloa avaruuteen, koska rikkidioksidipäästöt ovat vähentyneet viime vuosina. Tämä havainto voi selittää, miksi ilmasto on lämmennyt.

      • Anonyymi00006

        Sekoitit juuri asiat pahanpäiväisesti..


    • Anonyymi00005
      • Anonyymi00007

        jep, tuleekin sitten yllätyksenä taas.


    • Anonyymi00008

      Taidat olla niitä, jotka luottavat vain siihen vahvasti manipuloituun käyrään, josta puuttuu täysin vuodet 2024, 2025 ja 2026. Sen mukaan se näyttäisi karkaavan käsistä, mutta todellisuudessa vain sinun tyhmässä päässäsi karkaa käsistä.

      Alarmisti haluaa käyttää vain sitä dataa, joka tukee hänen uskoaan, eikä siis vahingossakaan tajua, että käyrähän loppuukin kesken. Keskilämpötila lähti laskuun vuoden 2024 alussa. Kannattaa pysyä ajan tasalla, jotta ei houri mitä sattuu.

      Miksi sinä hourit, että olisi muka ilmastonmuutoksen kieltäjiä Suomessa. Sinä pidät vaan valheellisesti kieltäjinä niitä, jotka eivät ole täsmälleen samaa mieltä kanssasi.

      Sinun mielestäsi ilmaston muutos on yksinomaan paha asia, koska sinulla on kauhea muutosvastarinta ja tulevaisuudenpelko. Minä olen seurannut kaikessa rauhassa tilannetta jo noin 46 vuotta pelkäämättä.

      Muutostahan se vaan on. Joku viisas on joskus sanonut: Ainoa pysyvä asia maailmassa on muutos. Kyllä alkaa ahdistamaan jos ei hyväksy muutosta, kun se asia on suorastaan luonnonlain kaltainen. Muutosta tulee nimittäin aina tapahtumaan.

      On vaan aivan hirveää tyhmyyttä, kun kuvittelee, että muutos olisi estettävissä. Aina vaan enemmän alkaa ahdistamaan, kun muutos jyrää kuitenkin pelkureista ihmisistä piittaamatta. Sen siitä saa, kun uskoo satoja vuosia vanhoihin oppeihin.

      Vain tyhmät uskovat, että niin vanhat opit ovat ehdottoman varmaa tieteellistä faktaa. Viisaat osaavat epäillä, ja löytävät nykyaikaisen tieteellisen totuuden, joka minulle on opetettu useammassakin koulutuksessa, ja olen nähnyt sen myös käytössä.

      Minä kuulun kuitenkin niihin suomalasiin, jotka uskovat kun näkevät. Sinä taas vittuilet niille, jotka ovat uskonteet, kun ovat nähneet, kuinka nestetyppi kiehuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      357
      1106
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      748
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      696
    4. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      49
      590
    5. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      588
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      321
      501
    8. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      481
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe