Osalta uomalaisia viedään jo, maailman onnellisimmassa maassa, ihmisarvokin.
Nykyinen hirmuhallitus sai sen aikaan.
Nykyinen hirmuhallitus sai sen aikaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Rahat rosvotaan heikoimmilta, suomesta, maailman onnellisimmasta maasta on kehkeytynyt maailman , ihmisiä syyllistävä ja kantaapään alle littaava yhteiskunta, rikkaiden paratiisi.
sdp--sanna marin sen teki
Pidä yhteiskunnasta syrjäytetty ihminen pääsi ylpeästi pystyssä.
Olet ihminen muiden joukossa, vaikka toista yritetään koko ajan tuoda esille.
Olet täysivaltainen kansalainen, sinulla on oikeus elää kotimaassasi ja kotiseudullasi, ja sinulla on oikeus perustuslaissa säädettyyn perustuloon.
Ei ole oma syysi, jos olet vain suomalainen, vanha, sairas, vammainen, työtön, syrjään yhteiskunnan koppavien , hyvin pärjäävien syrjäyttämä, jota yritetään kaikin tavoin lannistaa ja lamauttaa..
Se ei ole sinun syysi, että sinua kohdellaan nykysuomessa kaltoin, ja sinulta yritetään viedä ihmisarvokin.
Se on nykyisen, vain rikkaita ja hyvin pärjääviä suomalaisia, ja rikkaita tänne tunkeutuvia ulkomaalaisia suosivan hallituksen aikaansaamaa, ihmisten eriarvoistamista, rikkaiden ryöstöyhteiskunnan aikaansaamaa, maailman onnellisimmassa maassa, Suomessa..
Ihmisarvo?? Mitä se on??
Se on varmaan se kuuluisa kulunut klisee "maailman onnellisin kansa"?
Tuolla, vuodesta 2019 suitsutetulla emävalheella valehtelevat maailmalle.
Muistatteko, kun Helsingissä keipäjonot siirrdttiin sivukujille (tää oli Marinin aikaan), tarkkaa vuosilukua en muista, mutta tästä uutisoitiinkin. Miksi? Ettei turistit näe. Tämä, jos m8kä on Pohjois-Korealaista toimintaa. Teidän kannattaa nyt kaikkien äänestää näitä valtapuolueita.