Matias Petäistö Cooperissa?

Juossut kuulemma teininä 3950m. Menisiköhän nykyään etes 3000m?

https://www.iltalehti.fi/muutlajit/a/ccad5561-1e68-4be1-a5b5-f053681df772
22350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Ei tuo ihan hurja tulos ole. Itse juoksin intissä niillä läpyskätennareilla liukkaalla upinniemen kentällä saman tuloksen ja toista rataa noin puolet matkasta.
Jos olisin silloin lämmitellyt ja olisi ollut jäätön rata ja kunnon juoksukengät niin olisi taatusti mennyt yli 4000m.
Ennen Cooper päivää illalla hiekoittivat liukkaan juoksuradan joka oli siinä sotkun vieressä. Hiekka painui jäähän ja oli yöllä pinta jäätynyt eli hieman oli vaikea rata juosta.

Äänestä
  • Ite kans juoksin 3951 metriä upinniemessä jäisellä radalla kumisaappaat jalassa verryttelemättä. Hiilikuitukengillä olisi mennyt varovaisen arvion (komppanianpäällikkö ja vääpeli arvioivat) mukaan 4100 m. Harmi homma koska meidän aikaan ei saanut kuntsaria sub-4k tuloksella :(

    Äänestä

Miksi ei ukkoa näy juoksukisoissa, kun kerta kovassa kunnossa sanoo olevansa? Somejuoksijako?

3Äänestä
  • Ei pidä olettaa omaa cooper tulostaan, vaan suorittaa se cooper.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ei pidä olettaa omaa cooper tulostaan, vaan suorittaa se cooper.

    Trollaa ja myy valmennuksia 2000m ukoille.

    Äänestä

Kuka ukko kysyn vuan?
Onko sub 4 ukkoja?

Äänestä
  • En tiiä, oisko tosi-tv ukkoja? Piinannut martinaa tms?

    Äänestä

Mikä tää valehteleva rääpäle oikein luulee olevasa? Haluisin tosiaan nähdä kun poika tekee noi sanomansa tulokset heh, heh!

Äänestä

Huomion kipeä, valehtela pellehän toi on! Kohta se varmaan sanoo et martti vainiokin penkkas 250 kg los angelesin olympialaisissa heh, heh!

Äänestä
  • Miksei aja ladalla serbiaan kuten jetro?

    Äänestä

Bryggare sano että hyväkuntoiset mieskuntoilijat juoksee 3500 m

Äänestä
  • Meneekö Eetulla?

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Meneekö Eetulla?

    Eetulla menee enemmän kuin itkosella.
    Itkonen juoksi 2440m ja kehui myöhemmin tuloksen olleen yli 2600.

    Äänestä

Ootteko nähny ukkoa lenkillä? Somessa vetää kovaa kyytiä ja usein myös ilman paitaa sen 100m minkä julkaisee sitten myös. Mikä juttu tää on?

Äänestä
  • Brändää itseään "kovaksi tyypiksi" , tosin mitään todistettuja näyttäjä ukolla ei ole muutakun ne junnu vuosien juoksunäytöt.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Brändää itseään "kovaksi tyypiksi" , tosin mitään todistettuja näyttäjä ukolla ei ole muutakun ne junnu vuosien juoksunäytöt.

    On entinen erikoisjoukkojen sotilas. Hänen taustansa erikoisjoukoissa on vaatinut poikkeuksellista kestävyyttä, voimaa ja henkistä sitkeyttä.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    On entinen erikoisjoukkojen sotilas. Hänen taustansa erikoisjoukoissa on vaatinut poikkeuksellista kestävyyttä, voimaa ja henkistä sitkeyttä.

    Eli ei ole mitään näyttöjä kuten sanoin, junnuna juossut ikäsarjoissaan ihan kovia tuloksia 1500m ja 3000m matkoilla.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    On entinen erikoisjoukkojen sotilas. Hänen taustansa erikoisjoukoissa on vaatinut poikkeuksellista kestävyyttä, voimaa ja henkistä sitkeyttä.

    Käyttääkö testoa?

    Äänestä

Helposti menee. itsekin juoksin armeijassa cooperin 3600 metriä vaikka poltin röökiä askin päivässä tuolloin

Äänestä

Ei uskaltautune letu näyttää hapaa ukolle. Taitaa jäädä kakkoseksi? Vielä kun karjuisi erikoisjoukkojen tapaan taitaisi tulla orpo olo. Batikin poistuisi hissun kissan takavasemmalla ja pitäisi mölyt mahassa.

Äänestä
  • Bati ihastuis ja punastuis, sekä alkais änkyttää

    Äänestä

Petäistö yritti vaientaa muikkeleita oikeudessa, ei onnistunut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Juossut kuulemma teininä 3950m. Menisiköhän nykyään etes 3000m?

https://www.iltalehti.fi/muutlajit/a/ccad5561-1e68-4be1-a5b5-f053681df772

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu