Pyörän ajajan pitää pitää kypärä, mutta ei pyörän, joka loukkaantuu.
Kypäräpakko pitäisi lain mukaan koskea kaikkia.
Kypärä pyörälle
Anonyymi-ap
5
143
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kokeile jotakin parempaa provoa. Tuo oli onneton yritys. Ei jatkoon tällä kertaa.
- Anonyymi00002
Olen aloittajan kanssa samaa mieltä.
- Anonyymi00003
Ap on tainnut ottaa osumaa ilman kypärää?
- Anonyymi00004
Ei ole kypärä pakollinen. Sakkoa ei tule.
- Anonyymi00005
Laissa oleva "yleensä" sana vesittää pakollisuuden. Yleensä käytänkin, mutta en juuri nyt.
"Polkupyörän, moottorilla varustetun polkupyörän ja kevyen sähköajoneuvon kuljettajan sekä tällaisen ajoneuvon matkustajan on ajon aikana yleensä käytettävä suojakypärää."
Aloittaja yritti olla hauska, mutta epäonnistui pahasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1491461
- 104911
- 75723
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15563ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40504Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153461Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..37453- 26409
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185402