pääsi karkaamaan ilman liitettä se on tässä: https://www.meantornionlaakso.fi/artikkeli/torkea-rattijuopumus-toi-yrittajalle-ehdollista-vankeutta
jatkoa edelliseen
Anonyymi-ap
20719
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kuka se on tämä juoppokuski?
Nimi tiskiin vain!
Pikkumaistissa ajellut. Joku yt.n ökyjohtaja kun hissukseen ollaan
Käräjäoikeuden tuomiot on julkisia, joten vaikka nimen laittaakin ei syyllisty mihinkään rikokseen.
On se silti sopimatonta ja pöljää.
Sopimatonta ja pöljää on ajaa kännissä.
Joten jos ajelee kännissä luullen olevan lain yläpuolella niin joutaakin kestää julkista häpeää. En ymmärrä näitä jokka hyysää rattijuoppoja ja piilottelee asioita. Jokainen käsittää mitä voi pahimmillaan käydä kun kännissä ajellaan.
Ei ne mitään luule. Kyllä niitä jälkeen päin hävettää itteäki aivan helvetisti ja jos tuomion on saanu niin on varmaan ottanu opikseen.
Sopii toivoa että olet ottanut opiksesi.
Anonyymi 00007: En se mie ollut.
Etpä tietenkään. Muuten vain osasit kuvata syyllisen tuntoja.
Kuka hyvänsä osaa
Voi luulla osaavansa. Mutta kaikki ihmiset ei ole samanlaisia. Joillakin ärsyttää vain se kun jäävät kiinni ja saavat tuomion. Kaikilla ei tunne syyllisyyttä tai häpeää. Heille on kato erit säännöt kuin muille.
Millainen harkintakyky ja itsekuri on rattijuopolla? Miettikääpä sitä. Entäs kun seuraavala kerrala ajaa jonku läheisesi hengiltä? Onko sitte hyvä. Muistettaan taas ymmärtää tekijä parkaa.
Just näin. Tyhjä säälitellä. Rattijuoppous on anteeksiantamaton rikos
Jospa hää on tullu yrittäjien äftervörkeistä jotka kunta kustansi
Mun mielestä rattijuopolta pitää viedä auto valtiollae ja kortti pois heti ekasta kerrasta. Loppuu perseilyt ja säästyy monta ihmishenkee
Ei hyvä. Sillon tuomiot ei ole tasapuolisia. Yheltä vietäs satasen romu ja toiselta miljoonan mersu samasta rikoksesta. Toisela vois olla laina auto ja toisela oma.
Mutta kun ei kortila ajeta ja autoja riittää.
Jokos se selvisi kuka tämä juoppokuski on?