johon "tiede" perustuu. Jos löydetään dinon luu niin ja niin monen metrin syvyydeltä, päätellään syvyyden perusteella että dinon luu on niin ja niin monta mijjoonaa vuotta vanha, Eihän tämä mitään tiedettä ole. Tämä on Höpöö, olettamusta. Mutta ihminen uskoo mihin tahtoo uskoa, jopa tieteen nimessä valheeseen.
Vastaukset 15
- Anonyymi00001
Voi sinua reppanaa. Luiden ajoittamiseen on monta muutakin menetelmää. Mene vaikka kirjastoon ja lainaa joku kirja paleoarkeologiasta.
- Anonyymi00002
Tiedän kyllä. Suotta pidät reppanana. pätee muihinkin juttuihin. Esim. se leka kivessä joka mukamas on 100 tuhatta vuotta vanha, siis se kivi.täyttä höpöö, suorastaan tieteen nimessä tehtyä typerää kehäpäätelmää.
- Anonyymi00004
Anonyymi00002 kirjoitti:
Tiedän kyllä. Suotta pidät reppanana. pätee muihinkin juttuihin. Esim. se leka kivessä joka mukamas on 100 tuhatta vuotta vanha, siis se kivi.täyttä höpöö, suorastaan tieteen nimessä tehtyä typerää kehäpäätelmää.
Tuskinpa tiedät, mutta äidinkielen tunnille nyt kiireesti korjaamaan kirjoitustaitoasi!
- Anonyymi00003
Voi luun perusteella päätellä myös syvyyden sillä onhan se asian toinen puoli.
- Anonyymi00005
EV LUT Seurakunta on paikalla🤣
- Anonyymi00006
Entä jos sen työntää takapuoleen, niin mitä siitä päättelisit?
- Anonyymi00007
Hyvää suviseurat!
😇🍺 - Anonyymi00010
Anonyymi00007 kirjoitti:
Hyvää suviseurat!
😇🍺Varokaa setämiehiä niissä asuntovaunuissa🤬🤬🤬
- Anonyymi00012
Anonyymi00010 kirjoitti:
Varokaa setämiehiä niissä asuntovaunuissa🤬🤬🤬
Vaaran paikka 😇🍆🤣
- Anonyymi00011
Miksi täällä puhutaan anaalisesta insertiosta?
En ymmärrä- Anonyymi00013
EV LUT Seurakunta?
- Anonyymi00015
Ei se ole enää häpeä olla 🌈🏳️🌈 vaikka olet kirkon jäsen
- Anonyymi00016
Anonyymi00013 kirjoitti:
EV LUT Seurakunta?
Suomen luterilainn kirkko ei ole tiedevastainen. Joitain nuoren maan kreationisteja saattaa olla kirkon herätysliikkeissä, kuten viidesläisissä, mutta kirkko ei ole YEC hömpässä mukana.
Aloittajan jutut siitä, että löydöksen syvyys olisi peruste iänmäärittelyyn on sen luokan olkiukko, ettei siihen isommin kannata edes vastata. Kun ollaan tuolla tasolla, niin mikään tieto ei uppoa. Aivot narikkaan ja uskomaan.
- Anonyymi00014
Kaksi halit🏳️🌈🌈
- Anonyymi00017
Ihanaa että EV LUT on avoimen Gay 🍆🏳️🌈🌈
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu591571- 261194
- 851058
- 42867
- 65826
- 92794
Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.15769Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i19725Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131725- 115686
Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �146621Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31615- 4612
- 43601
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45570Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t74557- 19556
- 45542
Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä25541Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke17487