Kyläpäällikkö

5572
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Se on vissiin pikkusen tyhmä tuo kunnanhoitaja. Turistirysää rakentaa ja houkuttellee tänne tuulimyllyja. Ei turistit myllyjä tule kattelemaan. Ne haluava vissiin katella
raiskattuja mettiä ja ojitettuja jänkkiä ja ruskeita vesistöjä.

Äänestä
  • Ei ne häiritse muualakkaa

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Ei ne häiritse muualakkaa

    Siinä toinen tollo.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Siinä toinen tollo.

    mene kivikauteen dille don akkas on jo siellä jalat auki kylillä hahaheheh

    Äänestä

Omaa etuaan ajaa kuten Ähtärissä, missä "laittoi" kunnan talouden kuntoon. Luvut olivat plussalla koska taseessa oli miljoonasaataat eläinpuistosta. Saatavat jäi tulematta, velat jäivät veronmaksajille ja Ähtärin olemassaolo loppuu. Kohta nähdään kun saapuu käräjille vastaamaan virkarikos syytteeseen.
Ainoastaan kepulais vetoinen kunta saattoi olla niin typerä että palkkasi tämän talousneron kun Ähtäristä tuli ajolähtö ja päättäjät uskoivät tämän puheita, tämä kunta on Ylitornio.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kenen hommissa se luikuri on kunnan vai Energiapellen?
https://www.meantornionlaakso.fi/artikkeli/kunnan-vai-tuulivoimayhtion-nakokulma-revasvaaran-valituslupahakemus-herattaa-kysymyksia-ylitorni

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu