Vanhenen kuin mitä mainioin

Viini. Tai sitten en wanhene ollenkaan kun vejän pillereitä. Kyllä se vaan jaksaa imarrella itsetuntoa kun näkee itsensä peilistä, ja vieläpä hienot kuteet päällä. Silti mä oon sinkku. Emt, ehkä naiset vaan pelkää mua tai oon pystyyn kuollut jonka muut ihmiset aistii musta 😅. Naisilla mukavan vähän vaatteita yllä noilla kaduilla 😗. Ai nykyään ei saa kattella kettään missään? Iha sama. Mä yytsin silti 🔭💪. Paitsi varattuja en yytsi ☝️ (tietenkään). -💊-.
9235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Joskushan se menee niin, että jos on tosi komea, niin ei uskalleta lähestyä, kun ajatellaan, että ei olla samalla tasolla.

Äänestä
  • Kammoan katsekontakteja silloin kun voisi olla enemmänkin tunteita pelissä. Suojelen psyykettäni. Rakkaus on kuin myrkky, niin hyvässä kuin pahassa. Kännissä sitä silmästä silmään tuijottamisen pelkoa ei silti ole. Normaalilla ihmisellä erittyy oksitosiinia, mulla varmaan jotain ahdistusta aiheuttavaa aivokemian tai vatsan sisäelinten tuotosta 😱. Tai sitten oksitosiinia erittyy vasta rakastumisen vaiheessa ja ehkä eri ihmiset reagoivat siihen eri tavalla. Burger 🍔🤔? Mutta niinhän sitä sanotaan että vain hullut voivat olla neroja 🙃. -💊-.

    1Äänestä

  • Anonyymi00001 kirjoitti:

    Kammoan katsekontakteja silloin kun voisi olla enemmänkin tunteita pelissä. Suojelen psyykettäni. Rakkaus on kuin myrkky, niin hyvässä kuin pahassa. Kännissä sitä silmästä silmään tuijottamisen pelkoa ei silti ole. Normaalilla ihmisellä erittyy oksitosiinia, mulla varmaan jotain ahdistusta aiheuttavaa aivokemian tai vatsan sisäelinten tuotosta 😱. Tai sitten oksitosiinia erittyy vasta rakastumisen vaiheessa ja ehkä eri ihmiset reagoivat siihen eri tavalla. Burger 🍔🤔? Mutta niinhän sitä sanotaan että vain hullut voivat olla neroja 🙃. -💊-.

    Joo, itse en ole tietääkseni assu, mutta jos tunteet leimahtavat, niin olen huomannut myös itsestäni kammoavani katsekontaktia ja jopa juoksevani karkuun.

    Niin sitä taidetaan hul*uista sanoa, että ovat neroja.

    Tuokin on muuten jännä, että mies tosiaan monesti komistuu ikääntyessään, nainen taas ei niinkään.

    Äänestä

  • Mu5tasydän kirjoitti:

    Joo, itse en ole tietääkseni assu, mutta jos tunteet leimahtavat, niin olen huomannut myös itsestäni kammoavani katsekontaktia ja jopa juoksevani karkuun.

    Niin sitä taidetaan hul*uista sanoa, että ovat neroja.

    Tuokin on muuten jännä, että mies tosiaan monesti komistuu ikääntyessään, nainen taas ei niinkään.

    Rakastamme liikaa 💘. Jos ihmisiltä kysytään niiden fiiliksiä 0-100 niin ne on silti vain subjektiivisia tuntemuksia. Rakkauden tuntemusten kanssa 100 ei riitä mulle. Vastaus saattaa löytyä biologiasta miks miehet diggaavat nuorista naisista ja naiset wanhoista miehistä. Ihmiset eivät eläneet edes nelikymppisiksi, hyvä että edes kolmekymppisiksi vuosituhansien ja vuosisatojen saatossa.

    Ehkä mies haluaa nuoren naisen siksi koska naisen biologinen kello tikittää lapsensaannin suhteen. Wanha mies on naisten mieleen koska wanha mies koetaan turvalliseksi, varmaksi ja viisaaksi. Plus sillä on oletettavasti aivan h*levetisti pätäkkää 💸. Wanhempi mies on naiselle statussymboli. -💊-.

    1Äänestä

Joo vähän sama, nuorten huomio imartelee, mut ne on liian kokemattomia ja pentuja. Varatut taas kattelee vaan testatakseen onko vielä viehätysvoima tallella, ei ne perheitään ole tuosta vaan valmiita jättämään. Vaikea löytää sellasta sopivan samanhenkistä, mutta on hyvä kun löytyy kokemusta, niin ei tartte haksahtaa jokaseen vipuun. Luotan että ajan kanssa se oikea vielä löytyy. Pitkä suhde jo kumminkin takana, niin ei ole tarve lähteä kenen vaan kanssa "harjottelemaan".

1Äänestä
  • Eli nuoremmilla harjoitellaan tosirakkautta odotellessa 😁? Se ei oo rakkautta että vaihdetaan kumppaneita uusiin. Rakkaus tapahtuu aniharvoin oikeassa elämässä. Kukasta kukkaan lentelijät ovat yksinkertaisesti himojensa orjia eli henkisesti heikkoja tapauksia. -💊-.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Eli nuoremmilla harjoitellaan tosirakkautta odotellessa 😁? Se ei oo rakkautta että vaihdetaan kumppaneita uusiin. Rakkaus tapahtuu aniharvoin oikeassa elämässä. Kukasta kukkaan lentelijät ovat yksinkertaisesti himojensa orjia eli henkisesti heikkoja tapauksia. -💊-.

    En niin sanonut, ei ole tarve lähteä harjottelemaan kenenkään sellaisen kanssa joka ei tunnu oikealta. Voisi kai se nuorempikin olla, mutta usein melko epätodennäköistä että osuisi elämänkokemus ja luonteet yksiin.

    Äänestä

💕💕

Äänestä
  • 🙂. Ytmiydestäni kielii muun muassa se, että huomasin sattumoisin kuinka mun käsivarteni luomesta kasvaa jo tyyliin 3 cm karvoja. Testot ☝️. Niin tosiaan, oon alkanut vetämään sinkkiä joka päivä. Aiemmin se aiheutti hallitsemattomia haluja siellä toisessa päässä ja nyt tilanne on onneksi normalisoitunut. Ihminen on psykofyysinen olento. Yläpäällä on paljon vaikutusta muihinkin päihin että miten kroppa toimii, yleisestä mielialasta lähtien.

    Ps. Iltasatuna se, että oltiin kerran ryyppäämässä porukalla ja broidi otti joltakin rändomilta jätkältä viagran. Ei kuulemma tuntunut missään. Tarjoaja sanoi että se toimii vain jos stimuloi samalla lääkkeen targettia. Kuulostaako järkevältä vetää tuiki tuntemattoman jätkän tarjoamaa kamaa 😅? Pistää miettimään Morpheuksen ja Neon välistä pillerikauppaa. "What's the worst that could happen?" 😁 -💊-.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Viini. Tai sitten en wanhene ollenkaan kun vejän pillereitä. Kyllä se vaan jaksaa imarrella itsetuntoa kun näkee itsensä peilistä, ja vieläpä hienot kuteet päällä. Silti mä oon sinkku. Emt, ehkä naiset vaan pelkää mua tai oon pystyyn kuollut jonka muut ihmiset aistii musta 😅. Naisilla mukavan vähän vaatteita yllä noilla kaduilla 😗. Ai nykyään ei saa kattella kettään missään? Iha sama. Mä yytsin silti 🔭💪. Paitsi varattuja en yytsi ☝️ (tietenkään). -💊-.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu