Maahanmuutto on hieno asia?

4109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No hyvä. Suomalaiset Ruotsissa 1970 luvulla vielä pahempia.

Ihminen ilman kotimaata kuvittelee olevansa irti kaikesta vastuusta. Suomalaiset vihasivat svenskejä! Puhuivat "heistä" rumasti.

Vasta seuraava sukupolvi käyttäytyi paremmin.

Silti en pidä rasismista. Minusta se on vielä alhaisempaa käytöstä! Suomessa 99% kaikista ulkomaalaista käyttäytyy hyvin!

Se on paljon enemmän kuin miten suomalaiset käyttäytyivät Ruotsissakin. Olen sen nähnyt

Joka ikinen puisto tai ratikka, häiriötä joka puolella, huusivat perkeleitä ja räyhäsivät, haisivat pahalle. Räkivät jos menit puhuttelemaan!

Häpesin sitä. Poistun aina jonnekin piiloon, pois pois. Inhosin suomalaisuuttani Ruotsissa. Häpesin sitä.

Äänestä
  • Niitä juopporinkejä oli jokapaikassa. Niitä oli vielä 1980 luvun alussakin. Olin silloin siellä. Pummasivat rahaa. Sossun vieressä oli aina niitä suuri joukko. Yksi kävi sossusta aina rahaa ja sitten Systeemiin ostamaan pulloja. Särkivät niitä ympäriinsä.

    Poliisit yrittivät kaikkensa, mutta ei niille mitään voinut. Ei niitä olisi putkaan saatu mahtumaan. Tekivät pikkurötöksiä.

    Poliisien mielestä heitä olisi voinut vaikka tappaa. Kuulin kun niin oli sanottu yhden tappelun jälkeen. Parempi olisi hakata hengiltä, meillä olisi vähemmän töitä. Nämä valvoivat yöt ja nukkuivat päivät puistoissa!

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Niitä juopporinkejä oli jokapaikassa. Niitä oli vielä 1980 luvun alussakin. Olin silloin siellä. Pummasivat rahaa. Sossun vieressä oli aina niitä suuri joukko. Yksi kävi sossusta aina rahaa ja sitten Systeemiin ostamaan pulloja. Särkivät niitä ympäriinsä.

    Poliisit yrittivät kaikkensa, mutta ei niille mitään voinut. Ei niitä olisi putkaan saatu mahtumaan. Tekivät pikkurötöksiä.

    Poliisien mielestä heitä olisi voinut vaikka tappaa. Kuulin kun niin oli sanottu yhden tappelun jälkeen. Parempi olisi hakata hengiltä, meillä olisi vähemmän töitä. Nämä valvoivat yöt ja nukkuivat päivät puistoissa!

    oliko suomaliset kovia raiskaamaan lapsia kuten islampojat?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.voice.fi/ilmiot/wolt-kuski-teki-lapselle-karmeita-tekoja-oikeus-ei-niellyt-selityksia

ihan tavallista tulijoiden omissa maissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu