korvaukset

Minkälaisia korvauksia olette saaneet viallisista tai muuten huonoista tuotteista? Itse sain metvurstista joka meni täysin homeeseen kolmessa päivässä 7euroa. metvursti maksoi noin 3-4euroa plus puhelin ja matkarahat joten valmistajan korvauksesta ei oikein jäänyt kuin nakkipakettiin. mahdollisesti saimme vielä vatsataudin siitä pirun makkarasta olisivat jättäneet lähettämättä koko lahjakorttia
4347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Korvaus ei riittänyt kuin nakkipakettiin??? Ja mitkä ihmeen matkakulut??? Olisko pitänyt korvata matkat kauppaan ja kotiin kun kävit sen nakkipaketin hakemassa tilalle?? Itse olen saanut kerran korvausta(kerran olen vain valittanutkin)valiolta ja mielestäni aivan riittävästi. 2euroa maksaneesta,pilalla olleesta tuotteesta sain 10euron lahjakortin. Puhelin kuluja ei tullut mitään kun lähetin sähköpostia ja he soittivat minulle. Äly hoi älä jätä, jos hyvitys ei miellyttänyt niin jätäppä seuraavalla kerralla valittamatta.

Äänestä
  • enpä taida valittaa toista kertaa tarkoitan matkakuluilla kun palautin sen makkaran kauppaan enkä tilalle uutta saanut vaan lahjakortin sinähän sait korvaukseksi noin kahdeksan euroa minä sain kolme euroa eroa on mielestäni rutkasti täällä nähtävästi ei asioista voi kirjoittaa mistään vaan aina saa haukut niskaa joten kiitos palautteesta

    Äänestä

  • pettynyt kirjoitti:

    enpä taida valittaa toista kertaa tarkoitan matkakuluilla kun palautin sen makkaran kauppaan enkä tilalle uutta saanut vaan lahjakortin sinähän sait korvaukseksi noin kahdeksan euroa minä sain kolme euroa eroa on mielestäni rutkasti täällä nähtävästi ei asioista voi kirjoittaa mistään vaan aina saa haukut niskaa joten kiitos palautteesta

    Minä palautin Hartwallille vajaan otto-lonkeropullon. Siitä puuttu monta senttiä, huomasin vasta kotona. Maksoin siitä n. 2,5 euroa ja sain hyvitystä 12 euroa, joten aika hyvin sain. Sain vielä sähköpostiin tiedon, mikä oli vikana eli oli pieni lovi pullon suussa, josta oli päässyt vuotamaan. Todennäköisesti olisikin ollut ihan väljähtänyttä. Onneksi huomasin ennen kuin ehdin aukaista..:)

    Äänestä

Ostin eläinkaupasta koiralleni suklaanappeja, jotka olivat kartonkipakkauksessa. Kun avasin pakkauksen, siellä oli hämähäkinseitin tapaista seittiä ja vilisi pieniä ötököitä. Lähetin paketin (ystävällisen) valituskirjeen kanssa kyseiselle tehtaalle ja pian soittivatkin perääni ja kysyivät minkä kokoinen koira minulla on. Sitten lähettivät korvaukseksi laatikollisen herkkuja koiralleni ja lelupallon, siksi siis kysyivät koiran kokoa että osaavat oikean kokoisen pallon laittaa =)

Toisen kerran valitin eräälle karkkitehtaalle karkkipussista. Sisällä olisi pitänyt olla karkkeja käärepapereissa, mutta noin puolet pussista olikin tyhjiä käärepapereita. Vaikka pussissa olikin myös irrallisia karkkeja, oli tyhjiä papereita huomattavasti enemmän.
Tein samanlaisen valituksen kuin edellä, ja korvaukseksi minulle lähetetiin kyseisen karkkitehtaan tuotteita =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pettynyt kirjoitti:

Minkälaisia korvauksia olette saaneet viallisista tai muuten huonoista tuotteista? Itse sain metvurstista joka meni täysin homeeseen kolmessa päivässä 7euroa. metvursti maksoi noin 3-4euroa plus puhelin ja matkarahat joten valmistajan korvauksesta ei oikein jäänyt kuin nakkipakettiin. mahdollisesti saimme vielä vatsataudin siitä pirun makkarasta olisivat jättäneet lähettämättä koko lahjakorttia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu