...kun hän asettaa toisen kätensä koukkuun selkänsä taakse? Tuollainen tönkkö olemus..
Selkäkivustako kärsii?
Mitä tarjoilija piilottelee kädessään
4
<50
Vastaukset 4
- Anonyymi00001
Voi olla että esim jännittää.
Tv TimmyH - Anonyymi00002
Tarjoilijat yleensä tekevät näin ettei käsi osu asiakkaaseen.
- Anonyymi00003
Niin, tuohan on nykyään kansanravintoloissa aika harvinaista, mutta kertoo siitä, että tarjoilija on saanut työhönsä asiallisen koulutuksen ja omaa myös ammattiylpeyttä. Jos sinulle arvoisa ihmettelijä joskus tulee mahdollisuus käydä Michelin-tason ravintolassa, huomaat paljon muitakin ensiu alkuun oudoilta vaikuttavia manöövereitä, jotka kuitenkin lopulta ovat hyvon loogisia, ja kertovat tinkimättömäsät ammattitaidosta ja asiakkaan aidosta arvostamisesta.
- Anonyymi00004
Joillakin ihmisillä on tapana laittaa kädet selän taakse.. Tuo saattaa liittyä esihistoriaan, dinosaurusten aikaan. Linnuthan laittavat samalla tavalla siipensä selälle, kun eivät lennä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a5831210- 76879
Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.271677- 55646
Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä182640Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o161622Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.88590Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta126582Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht203536Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut20496