Jos nainen on ruma.
Ei ole mitään mahdollisuuttakaan minkäänlaiseen parisuhteeseen, miehen täytyy olla täysin hullaantunut siihen naiseen heti ensinäkemältä, ja silloin mies on valmis antamaan anteeksi kaikki ne naisen viat, joita on kymmeniä ja kymmeniä. Jopa hyvin suuriakin vikoja voidaan katsoa läpi sormien.
Mutta jos nainen on vaan ruma ja läski, niin tuo ei onnistu. Parisuhteesta tulee täysi mahdottomuus.
Ei ole mitään mahdollisuuttakaan minkäänlaiseen parisuhteeseen, miehen täytyy olla täysin hullaantunut siihen naiseen heti ensinäkemältä, ja silloin mies on valmis antamaan anteeksi kaikki ne naisen viat, joita on kymmeniä ja kymmeniä. Jopa hyvin suuriakin vikoja voidaan katsoa läpi sormien.
Mutta jos nainen on vaan ruma ja läski, niin tuo ei onnistu. Parisuhteesta tulee täysi mahdottomuus.
Vastaukset 61
Vanhimmat
Jaa vai niin.
Ja kuitenkin todella moni ruma ja läski nainen pariutuu.
Monet miehet lopulta sortuvat ja ottavat sen ruman naisen, kun tajuavat etteivät ikinä mitään muuta tule saamaan. Jos he voisivat saada jonkun upean kaunottaren, niin luuletko että he siitä kieltäytyisivät?
Juu. Kukkakeppi ja pyllerö. Naisilla yleensä on samoja juttuja kehossaan, mutta luonteet eri.
Vilma
Kyllä niillä läskeillä on yleensä se sama luonnekin kaikilla.
Eli parisuhde ei ole mahdottomuus, vaan ihan hyvinnonnistuva. 👍
Tähän miehenä voin todeta, että ei ne asiat ole näin mustavalkoisia. Toki joillekin se ulkokuori on se kaikkein tärkein, mut oikeasti minusta sisin on se kaikista tärkein. Hyvä luonteisen kanssa on paljon kivempaa kuin jonkun, jonka kanssa ei kemiat natsaa.
Yhdessä oleminen on paljon kivempaa, kun se tuntuu luontevalta. Siksi tutustumiselle hyvä antaa oma aikansa. Ja kun sen molemmat kokee toimivaksi siitä on kiva jatkaa sitten tulevaan. Kaikki eivät tule kaikkien kanssa toimeen, eikä tarvi tullakaan sen voi aloituksestakin jo hyvin päätellä.
Niin ja se syy on molemminpuolinen RAKASTUMINEN!!! Mies joka vaatii naiselta ehtoja naisen ulkoiselle kauneudelle ei tiedä mitään asiasta nimeltä RAKKAUS!!!
Eli ap voit ihan rauhassa metsästellä niitä kauniita hoikkia naisia mut ne tuskin sua haluu ne nimittäin heti näkee sen ett sä vaan himoitset ulkokuorta mut asiasta nimeltä rakkaus et tiedä höytäsen pöläystä!!!
Mut onnea siihen pinnalliseen elämääs tuskin kovin montaa kaunista naista tuut saamaan niillä kun on ollut sun kaltaisia ulkokultaiseen elämäntyyliä haluavia pellejä jo yli sietokykyrajan.
Paksun possun kanssa on kivaa kun voi nauraa sille joka päivä.
kuin kaikenlaisen varallisuuden omistaminwn on vain rulirikun åp''ssä josa suututtaa jotain kkk tain anfwelsa poeukkaa
"Opwn youe mouth and cry!"
Hyvin sanottu! Tosin en tiedä mitä tuossa lukee mutta sama se, näyttää joltain iskulauseelta tms.
Siinä oli Kenon tai Loton numerot.
Vaikka sisko olisi yleisen katsomuksen mukaan rumakin, mutta jos on ystävällisesti hymyilevä ja oma-aloitteisesti huolella ja rauhallisesti esittelee avointa ja herttaista vittuaan, miehet tietävät, että sydän on kultaa. Se painaa eniten.
Jo muutenkin pulskat siskot ovat viehättäviä. 🌹👀
Jos nainen on nätti, ääretön määrä tyhmyyttä on anteeksiannettavissa.
Kai sä tajuat, että sä mainostat omia ominaisuuksia.
Sinä…sinä….sinun pään sisältö.
Traumaantuneet, toistaistoiset
esittelevät (väki)valtaa.
Ei haittaa ollenkaan vaikka kukaan ei haluaisi enää minua, koska olen jo monen vuoden ajan halunnut pelkkää ystävyyttä 70v miehen kanssa!
Se rumuus on ihan mielipideasia. Hyvin näyttää kelpaavan ihan kaikennäköiset ja -ikäiset ihmiset moninaisista sukupuolista riippumatta parisuhteisiin. Mutta eihän tuo mikään uutinen ollut.
Enemmän mua kiinnostaa mikä näiden tyhmien ja tylsien aloitusten tarkoitus on? Saada hölmöimmät suuttumaan tai loukkaantumaan? No, saatan jäädä seuraamaan onnistutko 😉. Kaikkien puolesta toivon, että ihmisillä olisi näin raskaan työviikon jälkeen miellyttävää tekemistä tai olemista.
xLiner
18:03
Jollain on kompleksi.
Se on ollut tiedossa ja kauan!
Mites jos mies on vastaavanlainen, kuin kuvailemasi nainen. Löytyykö naista, jolle kelpaa?
Katselehan ympärilleen.
Erilaisia pareja.
Julkkikset on oma kategoriansa.
Vilma
Katselenkin, en mä siksi kysybyt etten näkisi mitä ympärilläni liikkuu. Mutta katseleeko aloittaja jäi epäselväksi. Vissiin ei kun hiljeni.
Minä en halua enää uutta parisuhdetta, joten ystäväksi kyllä kelpaa, jos ei ole minua paljon nuorempi, eikä ole suurta ikäeroa. Mutta seksiä minulta ei kukaan enää saa!
Kuule, en minäkään. Tämä olemassa oleva on elämäni viimeinen, kesti se sitten loppuelämän tai ei. Koen ettei mulla ole mitään annettavaa kellekkään, eikä kellään ole mitään annettavaa mulle. Ihmisten kanssa voi hyvin käydä kaverina mitä käy ja siinä se.
Semmoset ihastus yms. hömpötykset on vaan kuluttavia. Ei vanhana enää jaksa, en minä ainakaan. Mutta iloinen niittenkin puolesta, jotka vielä jaksaa hehkua ja hehkuttaa.
Ja en nyt ole kavereitakaan vailla, ei mulla ole mitään annettavaa heillekkään. Takki tyhjä ihmisille itseni antamisista. Enkä tiedä tuleeko takkiini koskaan enää mitään muuta kuin tyhjää. En rehellisesti usko, että kovin monelle ainakaan.
Ja jos nyt joku ihminen tuliskin eteeni ja elämääni, jolle kokisin jotain pystyväni ja haluavani itsestäni ja ajastani antamaan, niin se tulee sitten ihan täysin yllärinä mullekin. Tilaamatta.
Ystävällinen voi aina olla ja jutella kun ihmisiä kohtaa, mutten koe tarvetta raahata ketään elämääni ulko-ovelle asti edes. Rauhani on taattu kun en ryhdy mihinkään mihin ei ole aitoa innostusta ja halua.
Älä nyt. Sä olet aina ollut mun suosikki täällä. (FHL:n lisäksi.) Olen varma, että sulla on monellekin ihmiselle paljon annettavaa.
Mutta itselläni on olo ettei mulla ole mitäön annettavaa. Hymy ja hetki kuulevia korvia, siihen mulla riittää vielä kykyjä.
Raha ratkaisee, riippuu lompakon paksuudesta.
Ei kaikki naiset ole kuitenkaan rahan perässä.
Osa niistä haluaa lapsiakin.
Oletko ulkoisesti täydellinen? Sellainen mies joita itse ihailet? Jos olet niin sitten voit itsekkyydessäsi nillittäämutta luulen että olet pikkiriikkinen pelle, jolla ei muna seiso🤷♀️
Jos et osaa muuta katsoa kuin ulkonäköä suosittelen sua pysymään sinkkuna pilaat elämäsi ihan kenenkä kanssa tahansa mu jos se on jo pilalla ni onko sillä si väliä
Tai pilaa toisen elämän enemminkin.
Vilma
Niinpä, ei kiinnosta ollenkaan kukaan mies!
Aloittaja tietäen, on sama sanoa, ettei parisuhteesta ruman naisen kanssa tule mitään, kuin pultsari sanoisi, ettei Rivieran reissusta tule mitään, ilman laadukasta whiskiä ykkösluokassa.
Tietysti me kaikki näemme ekaksi sen ulkonäön.. mutta kun ei sillä pääse silti kovinkaan pitkälle. Eli kannattaa miettiä tuota pariutumista siltä kannalta, et se tuleva kumppani olisi myös muiltakin osin ihana.
Niin nähdään. Mä yleensä kyllä ajattelen jos nyt paljastan mitä ajattelen, että tämän näköinen mutta katsotaas miten nätti mieli sieltä päästä löytyy. Ei se kuori ole kuin kuori, enemmän kiinnostaa aina sen kuoren sisässä elävän ajatukset.
Jotkut kiihottuu kuorista, mä kiihotun sisällöstä. 😄 Jos siinä mitään kiihottumisen arvoista on. Kauneinkaan ihminen ei kiinnosta, jos henkinen sisältö mätänee.
Ressu sen jo aikanaan lauloi....
https://youtu.be/Yh-Lgac9yro?si=4dUjUG5pU2N_heBZ
Hyvin.. 🙂
😊🙏 toivon ett löydät sen sisäisesti ja ehkä ulkoisestikin kauniin.
Eikä se kuori todellakaan pitkälle vie jos on kiukkuinen äksyilijä tai joku manipuloiva narsisti. Niinhän se on että se sisin ratkaisee.
Ei kiitos narsistia koskaan minulle ystäväksi! Olen jo saanut kokea hänen inhottavuutensa!
Mä olen jo löytänyt. Ei ehkä aina maailman kaunein sisäisestikkään, mutta luulen että saatan itsekin tulkita häntä väärin. Siksi olen edelleen hänestä kiinnostunut, jos vaikka opin lisää hänestä ja ymmärtämään vielä paremmin. Ehkä olen oppilas vielä itsekin.
Olen huomannut nimittäin, että johtopäätöksiä ei pidä tehdä hätiköidysti, varsinkaan kun sydän sanoo, että vartus nyt saatat olla itsekin erehtynyt. 😄
Niin jokin siinä sisimmässä kumminkin on että olette jo noinkin kauan pitäneet yhteyttä. Ei varmsti aina ole helppoa.
Ihastuminen alkaa positiivisella tavalla huomiota herättävään henkilöön. Olipa se positiivisuus ulkonäkö, teko tai mikä vaan.
Ei aina kauneus tai komeus.
Ruma mies ja ruma nainen kohtaavat. Rakkautta ensi silmäyksellä.
Se, mitä pidetään kauniina tai rumana, vaihtelee kulttuurien, aikakausien ja yksilöiden välillä.
-Thinksy
Ei vaihtele. Kulttuuri vaan valehtee sinulle nykyään.
Kuinkahan sokeat kykeneen parisuhteisiin ootko ikinä miettinyt.
Ei mitenkään?
Ai eikö sokeita ole parisuhteissa. Ok.
Ja sitten kun se täydellisen kaunis ja täydellisen komea löytävät toisensa, he ovat ikuisesti yhdessä.
Noup. Molemmilla on somessa 500 muutakin kaunista ja komeaa, joista voi valita uuden.
Ulkonäöllä pääsee vaan alkuun. Sitten tulee hirveä määrä muita asioita, joilla sitä sopivuutta testataan.
Sinä et ole naista nähnytkään metriä lähempää, jos et tätä tiedä.
00034: "Sinä et ole naista nähnytkään metriä lähempää, jos et tätä tiedä."
Lääkäri vanhallepiialle: "Kyllä se on raskaus, ei epäilystäkään."
Vanhis: "Hui kauheata! En ole eläissäni ollut metriä lähempänä miestä."
Lääkäri: "Sen miehen minä kyllä haluaisin nähdä."
Sopisiko Niko Saarinen tai Fatim Diarra sitten? Kauneus on katsojan silmässä, äly ja itsetunto kaunistavat ihmistä.
Onko tässä perää kun rumaa tarpeeksi katsoo niin ei se niin rumalta näytäkkään ja kun kaunista katselee niin ei se niin kauniilta näytäkkään
Vinkki no 1.
Jos ihmissuhdetaidot on nolla, tai vinossa,
” hullaantuminen” ON ERITTÄIN VÄÄRÄ TOIVOTTAVA TUNNETILA.
Mutta se vastakkainen sukupuoli ymmärtää ja opettaa kyllä
Ei opeta. Ei sen tarvitse ymmärtää.
Mene terapiaan.
pustyvät jhoitamaan äänerftörmästikkin juttuja, ellewt olew tyhmjnä kuinj joku laskuvarjojääkäri,... et huomaa
Miksi joku ulisee näillä sanoilla, ettei osaa tai pysty
seurustelemaan naisen kanssa?
Miksi ei vaan sano, ettei osaa, eikä pysty.
Minä sanon että en pysty seurustelemaan SUOMALAISEN naisen kanssa.
No jopas on taas väite.
Ihan hyvin tällainen vaatimattomammankin näköinen on parisuhteisiin kelvannut. Eivät kaikki etsi pelkkää edustuspuolisoa, vaan suurimmalle osalle tärkeintä kumppanissa on luonne, arvot ja muu yhteensopivuus.
Aletheias
Monotoni on pitemmmän päälle aivan helvatan tylsää.
Kaikkia parisuhteessa eläviä kun katsoo, niin joukosta löytyy omaa silmää mielyttäviä ja sitten toisenlaisia.
Ei mitään syytä ajatella, että kaikkien pitäisi olla juuri sinulle sopivia.