https://keskustelu.suomi24.fi/t/19469701/sdp-on-vakavien-rikosten-ykkospuolue#comment-143414797
heittoa
ei lokaa
Vaalit on ovella SDP rovaniemi
25
99
Vastaukset 25
- Anonyymi00001
Ja kissantappajakin pyrkii Lapista eduskuntaan.
- Anonyymi00003
huu
- Anonyymi00004
Kyllähän se on nyt niin, että Ojala-Niemeläkin laitetaan viimein oikeisiin töihin, ei enää parlamenttiin ja moneen valtuustoon istumaan kokouspalkkioita ahnehtimaan.
Sdp menettää ainoan Lapin maakunnan paikan.- Anonyymi00006
Ojala-Niemelä ja muutkin Lapin kansanedustajat kotiin muistelemaan ovatko jotain saaneet aikaiseksi. Ovatko niinkuin Autto istuneet hillo-tolpalla kännykkää näpertelemässä puhumatta ja äänestämättä mitään. Mikael Näkkäläjärvi ja Mika Riipi tilalle.
- Anonyymi00008
Anonyymi00006 kirjoitti:
Ojala-Niemelä ja muutkin Lapin kansanedustajat kotiin muistelemaan ovatko jotain saaneet aikaiseksi. Ovatko niinkuin Autto istuneet hillo-tolpalla kännykkää näpertelemässä puhumatta ja äänestämättä mitään. Mikael Näkkäläjärvi ja Mika Riipi tilalle.
on aikoihin eletty kun mm. tuo Näkkäläjärvi on hinattu noihin korkeuksiin. Ei tunnu olevan porukan vetäjät ja valitsijat tehtäviensä tasalla. Olen tutkinut ja lukenut tuosta Näkkäläjärvestä kaiken mitä on julkisuudessa ollut esillä. Tuon kaltainen ihminen kuuluu ihan jonnekkin muualle kuin nyt kaavailtuun tehtävään. voisi oletaa että ei ole henkisesti aihan täyspäinen ja voisi olla hoidon tarpeessa
- Anonyymi00013
Anonyymi00006 kirjoitti:
Ojala-Niemelä ja muutkin Lapin kansanedustajat kotiin muistelemaan ovatko jotain saaneet aikaiseksi. Ovatko niinkuin Autto istuneet hillo-tolpalla kännykkää näpertelemässä puhumatta ja äänestämättä mitään. Mikael Näkkäläjärvi ja Mika Riipi tilalle.
Tämä Näkkälä se vasta on varsinainen heittiö. Jos tämä on sitä parasta ainesta mitä on tarjolla niin ompas asiat huonolla malllla. Tämä tarjokas Näkkälä on nytkin ihan väärässä paikassa. Ei ole Demareilla hommat hanskassa.
- Anonyymi00007
Sinnehän on Lapista taas ehdolla ihan ääliö porukkaa persuilla
- Anonyymi00009
https://areena.yle.fi/1-3229465
3.8 Nasima paahtaa - Anonyymi00010
Hipihiljaa olleet Lapin maakunnan kansanedustajat vuosikausia, nyt herätään kun vaalit tulossa, lehtikirjoittelemaan, kommentoimaan ja kaikkiin medioihin tukkimaan mielipiteitään.
Samoin tuo soppaukko, näkyy Lapin kansan lukijapalstalla vaikka muuten ei osaa muuta sanoa kuin että NIINPÄ.
Yhtäkään näistä en taatusti äänestä enkä Rovaniemen päättäjän asemassa oleviakaan, kun monenkin esilletuloja lukiessa tulee ensimmäisenä mieleen sana: tollo. - Anonyymi00011
maahanmuuttajat paskoo demarit-itse aiheutitte
- Anonyymi00012
Uimahalliin kaapu päällä.
- Anonyymi00014
Mamut vie kannatusta suohon
Al taee juu - Anonyymi00015
maahanmuuttajat käyttää demareita rikollisiin tarkoituksiin
pölvästit-hinnalla millä hyvänsä äänestäjiä? - Anonyymi00016
vaalit
- Anonyymi00017
näillä mennään
- Anonyymi00019
Islam pinnalla
- Anonyymi00020
Itse Peltokankaan esittämään kysymystä Mäkelä ei kritisoi.
Anonyymi-ap
2026-08-12 12:06:14
https://www.suomenmaa.fi/uutiset/hs-nasima-razmyar-hoykyttaa-psn-peltokangasta-aikamoinen-rimanalitus/
Tietenkin aina kun jostain nousee kohu, tulee mieleen, että onko silloin onnistuttu viestinnässä ja puhutaanko asiasta, josta yritit puhua vai siitä, miten sanoit. Eli siitä, millaisilla taustoilla ja arvopohjalla politiikassa vaikutetaan.
Itse Peltokankaan esittämään kysymystä Mäkelä ei kritisoi.
– Se on asia, josta politiikassa voi ja pitääkin keskustella, että minkälaisia päättäjiä meille valitaan.
Siihen Mäkelä ei ota kantaa, käsitteleekö perussuomalaiset Peltokankaan kirjoittelua tulevissa ryhmäkokouksissaan. - Anonyymi00021
dddd
- Anonyymi00023
kiki
nyt demareista tuli maahanmuutto vastainen hih
PS pöyristyy kertoo iltalehdet - Anonyymi00024
https://yle.fi/a/74-20237123?origin=rss
Puolueen voi myydä - Anonyymi00026
Puolueet
Suomen sosialidemokraattinen puolue
Seppänen tyrmää vaatimukset sharia-laista länsimaissa
Anonyymi-ap
2026-08-14 16:14:06
https://www.suomenuutiset.fi/seppanen-tyrmaa-vaatimukset-sharia-laista-lansimaissa-suomessa-laki-on-kaikille-sama/
sanoppa muuta
demarit-Nasiama? - Anonyymi00027
klkl
- Anonyymi00028
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/90b60ec0-a938-4680-8351-fe1d139052e3?utm_source=rss&_gl=1*msh3h5*_ga*NTIwNjcyOTU5LjE3ODY3NzA0MzA.*_ga_3L539PMN3X*czE3ODY3NzQ4MDgkbzIkZzEkdDE3ODY3NzY0OTIkajYwJGwwJGgw
demaripolittiikkaa pakoon - Anonyymi00030
mennään taksilla
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51881
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍92848Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust15756Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,3710Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.1584- 61553
- 56551
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it184549- 70533
- 59527