jos äärioikeisto iskisi kuolettavasti Pride-juhlaan?

Anonyymi-ap

Ahdistus estää tosiasioiden myöntämisen

Eerola kysyykin aiheellisesti, miten media suhtautuisi asiaan, jos äärioikeisto iskisi kuolettavasti Pride-juhlaan. Kerrottaisiinko uutisissa samassa yhteydessä, kuinka myös ääri-islamistit uhkaavat seksuaalivähemmistöjä?

– Ei kerrottaisi. Siksi ei kerrottaisi, koska toimittajilla ja prideväellä on maahanmuuttoon liittyvä ahdistus päällänsä. He ovat sisimmässään viimein tajunneet sen, mistä esimerkiksi minä olen paasannut jo viimeiset 20 vuotta. Tietyistä maailman maista tänne muuttavat henkilöt ja heidän täällä syntyneet lapsensa tuovat tänne mukanaan sen saman kulttuurin, jonka tähden sieltä jostain on aikanaan jouduttu pois lähtemään.

– Prideporukka ja toimittajat ovat useimmiten suvaitsevaista wokejengiä ja poliittista vasemmistoa. Omasta mielestään muita älykkäämpää kulttuuriväkeä. Vaikka he tajuaisivat saman minkä minäkin, he eivät sitä suostu myöntämään. Hampaita ja nyrkkiä puristelevat, kun tietävät sisimmässään, kuinka kaikki äärioikeistolaisiksi tai tyhmiksi junteiksi luonnehtimansa ihmiset olivatkin oikeassa, Eerola kirjoittaa.

SUOMEN UUTISET ote

6

<50

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Totta. Hyvä kun asioita mietitään ja tuodaan esiin.

      • Anonyymi00002

        Pride juhlista on muutkin saaneet
        tarpeekseen, kuin äärioikeisto.


      • Anonyymi00003

      • Anonyymi00004

    • Anonyymi00005

      ranskassa veitsi heilui tänään ja kolme naista uhrina-yksi raskaana

      Allaah huudettu

    • Anonyymi00006

      mrrrr

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      92
      1108
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      229
      856
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      73
      836
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      54
      734
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      72
      693
    6. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      34
      612
    7. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      51
      565
    8. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      41
      560
    9. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      557
    10. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      30
      535
    Aihe