Hölkkäkarkelot Vantaalla

Kaikki mukaan juoksemaan Vantaalle ja illalla Sokos hotelliin.
Vejetään pitkän kaavan mukaan eikä muisteta sunnuntaina mittään.

Ketkä teistä mukana hölkkäkarkeloissa?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pyyjä Seppo mukaan. Pää täyteen jos ei tule mairea pommi.

Äänestä

Tämä on vantaalaisille hyvä ensi lauantaiillan ohjelma. Eivät hitaat hölkkääjät kuitenkaan uskalla tulla Batin kotikulmille juoksemaan Akin maratonia. Voivat hotellin vantaalla sitten keskenään jutella ahnehtimisen vaaroista.

Äänestä

Vantaalla sykkeet alempana kuin oulussa.
Kelpaa ryystää muutakin kuin kahvia puku päällä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kaikki mukaan juoksemaan Vantaalle ja illalla Sokos hotelliin.
Vejetään pitkän kaavan mukaan eikä muisteta sunnuntaina mittään.

Ketkä teistä mukana hölkkäkarkeloissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu