Kuinka yleistä on Kemijärvellä autonkuljettajien keskuudessa pahoinpidellä omaa kumppania?
Huono itsetunto
Anonyymi-ap
6239
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
50/50
Kuka teki ja mitä?
Kuka hullu päästää naisen auton rattiin?!?!?!?!?!?
Aviomies rikkoi valonnopeuden
Tässä tutkimuksessa tarkastellaan poikkeuksellista fysiikan ilmiötä, jossa aviomies ylitti valonnopeuden saatuaan puhelun vaimoltaan.
Normaalisti Einsteinin suhteellisuusteorian mukaan mikään massallinen kappale ei voi saavuttaa valonnopeutta, joka on noin 300 000 kilometriä sekunnissa.
Avioliitossa näyttää kuitenkin olevan yksi tunnettu poikkeus.
Mies istui olohuoneessa täysin rauhallisesti. Hän katsoi televisiota ja oli juuri saavuttamassa optimaalisen sohvan lämpötilan.
Puhelin soi.
Vaimo soitti ja sanoi: "Minä odotan makuuhuoneessa."
Tämän jälkeen tapahtui jotain, mitä tiedeyhteisö ei ollut osannut ennustaa.
Mies nousi sohvalta välittömästi ja siirtyi kohti makuuhuonetta nopeudella, jota tutkijat pitivät fysiikan kannalta epäilyttävänä.
Havainnot
Tavallinen siirtyminen olohuoneesta makuuhuoneeseen kestää mieheltä keskimäärin 15 sekuntia.
Tässä kokeessa mitattiin ajaksi 0,7 sekuntia.
Kaukosäädin jäi sohvalle. Puhelin lensi kädestä. Sukat saavuttivat hetkellisesti kriittisen kiihtyvyystilan.
Tutkijat laskivat, että miehen nopeus lähestyi valonnopeutta.
Erään tutkijan mukaan mies olisi saattanut jopa ylittää sen, mutta mittauslaitteisto ei pysynyt hänen perässään.
Johtopäätös
Fysiikan lait ovat yksiselitteiset.
Mikään massallinen kappale ei voi ylittää valonnopeutta.
Aviomiehen tapauksessa näyttää kuitenkin olevan olemassa tuntematon luonnonvoima, jota tutkijat kutsuvat nimellä vaimon odotus.
Sen voimakkuus näyttää olevan suorassa suhteessa siihen, kuinka nopeasti mies löytää tiensä makuuhuoneeseen.
Tutkimusryhmä päätyi lopulta seuraavaan tieteelliseen johtopäätökseen:
Einstein oli väärässä.
Tai vaihtoehtoisesti: Einstein ei vain tiennyt, mitä tapahtuu, kun vaimo soittaa ja sanoo odottavansa makuuhuoneessa.
No ei tarvi olla järjen jättiläinen ymmärtääkseen että purkavat pahaa oloaan kumppaniinsa kun istuvat pitkiä päiviä yksinään autoissa vailla sosiaalisia kontakteja
Iloisten tyttöjen hoidot tekevät iloiseksi.