Rovaniemen lentoaseman radioliikenne

Rovaniemelle tulossa paljon ulkomaisia lentoja loppuvuodesta.
Onko paikkakunnan radioharrastelijoilla iloa ilmailuradion kuuntelusta?
Kiinnostaisi tietää koska omalla paikkakunnalla on tuskin mitää radioliikennettä ilmailukanavilla.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

ai oletkos terroristi meinaakoo anpuu alas jon kun koneen

Äänestä

poliisilli imi anto sunusta olet terroristi

Äänestä
  • kyllä venäjän agentti seuraa koneita yms.. erittäin vaarallinen

    Äänestä

  • Anonyymi00001 kirjoitti:

    kyllä venäjän agentti seuraa koneita yms.. erittäin vaarallinen

    miten vituss tommoset ees sinne päästetäään eiko rovaniemi ole sotilas lento kenttää.. ei amerikassa sinne pääs kilometrien esteet haloo suomi..

    Äänestä

kykkä ihmetyttää tommonen pyynti just kun f 35 tuli rovaniemelle tää pittää laittaa poliisitutkintaa ja sotial viran omaisille heti..

Äänestä

Rovaniemi, the promised land of overheated tourism! Kiinan suunnalta ja muistakin Venäjän liittolaismaista pukkaa tulemaan kaikenkirjavaa sakkia muka turisteina, vakoiluhommiin nääs! Mutta kaikki vaan tänne, tourism tourism! Siniset silmät ymmyrkäisinä sitten ihmettelevät, kun jotain tapahtuu.

Joku järki tuohon hommaan, alkaa olla turvallisuusriski.

Äänestä

Tuntuu olevan aika junttia väkeä napapiirillä. Montako poroa omistat ja maistuuko sarvi-uute sielä kaamoksesa?

Äänestä
  • Seisoo ilmankin.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Seisoo ilmankin.

    Ainoastaan järki.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Ainoastaan järki.

    Sinuna en kyllä puhuisi mitään. Liika hyväuskoisuus on pahasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Rovaniemelle tulossa paljon ulkomaisia lentoja loppuvuodesta.
Onko paikkakunnan radioharrastelijoilla iloa ilmailuradion kuuntelusta?
Kiinnostaisi tietää koska omalla paikkakunnalla on tuskin mitää radioliikennettä ilmailukanavilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu