laihduttajalle...tulista

Kannattaa syödä tulista itsetehtyä ruokaa...esim.thaimaalaista,on täyttävää,eikä lihota ja laittaa chiliä niin paljon kun haluaa... ja jättää sen kookosmaidon pois,se (luulisin)että lihottaa,ja tällä tavalla ei tuu syötyä paljoa kerralla...ja on hyvää ja chilipaprikat on erittäin terveellisiä:)
21165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei sitä kookosmaitoa niin kannata pelätä. Energiaa on 208kcal/100g, ja harvemmin sitä on ruokalusikallista enempää esim vokissa per annos.

Äänestä
  • ...käyttäisi kevyt-kookosmaitoa? Rasvaa 6%, kaloreita 50/100g. Ite oon aina sitä käyttäny, ja ihan tarpeeks hyvää on :).

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.... kirjoitti:

Kannattaa syödä tulista itsetehtyä ruokaa...esim.thaimaalaista,on täyttävää,eikä lihota ja laittaa chiliä niin paljon kun haluaa... ja jättää sen kookosmaidon pois,se (luulisin)että lihottaa,ja tällä tavalla ei tuu syötyä paljoa kerralla...ja on hyvää ja chilipaprikat on erittäin terveellisiä:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu