Olen

aina suhtautunut epäillen kebab-paikkojen salaatteihin. Ne ovat pitkiä aikoja huoneenlämmössä, näin mikrobit pääsevät jylläämään. Onko joku saanut vatsanväänteitä salaateista? Itse en niitä ole ikinä ottanut. Etelän matkoilla olen pari kertaa saanut mahan veteläksi salaattiruoasta.
2399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mitä minä olen nähnyt. En ole koskaan nähnyt että ne olisivat huoneenlämmössä.

Äänestä
  • Olen paljon syönyt eri kebab-paikoissa ja salaatti on aina ollut tuoretta ja hyvää. Kylmä-altaissahan ne on ja ei kai ne niitä salaatteja tee vissiin liian isoja määriä kerrallaan sinne kylmä-altaisiinkaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Salaatit kirjoitti:

aina suhtautunut epäillen kebab-paikkojen salaatteihin. Ne ovat pitkiä aikoja huoneenlämmössä, näin mikrobit pääsevät jylläämään. Onko joku saanut vatsanväänteitä salaateista? Itse en niitä ole ikinä ottanut. Etelän matkoilla olen pari kertaa saanut mahan veteläksi salaattiruoasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu