No enklis Tavja

Eikö Tavja olisi voinut edes lukea avajaissanat englanniksi. Olisiko Tanja ollut sittenkin parempi avaaja kisoille, kun Ikekin oli mukana.
7485
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

On se niin väärin, että jotkut osaavat ja toiset eivät. Vähiin käyvät pilkkaajien paukut, ennen kuin kokonaan loppuvat. "Tavja". No voi helvetti sentään, tuliko nyt spermat lahkeeseen, kun pääsit tuon kirjoittamaan? Oletko nyt mies? Tiedätkö ylipäänsä mistään mitään, vai oletko vain tyypillinen peräkammarin runkkupoika, joka haikailee maalaisliiton mahtipäiviä? Juo vähemmän ja ajattele enemmän, niin helpottaa heti.

Ihme kusipää olet.

Äänestä
  • Poliittinen kanta sikseen, kyllä avajaisten osa 1 oli Tarjan puhe mukaanlukien aika ankeaa katsottavaa. Minunkin mielestä Tarja olisi voinut hoitaa homman englanniksi. Lisäksi hän ei pystynyt nostamaan katsettaan paperista kuin muutamaksi sekunniksi kerrallaan. Täysin ala-arvoinen esitys, vaikka muuten onkin ok pressa.

    Taidat itse olla näitä muumimamman ihailijoita fanaattisimmasta päästä, taitaa tulla spermat lahkeeseen aina kun punapää lausuu r-kirjaimia.

    Äänestä

  • sinun perhe-arvosi ovat. Tuskin monessakaan lapsiperheessä käytetään tollaista kieltä. Paitsi "punaisissa" joissa aatteen eteen voi tehdä mitä tahansa.

    Äänestä

  • TÖRKYTURPA...

    Jep, tavja epäonnistui jälleen.

    Äänestä

Kansainvälisessä kisassa avaus olisi ehdottomasti pitänyt olla englanniksi.
Nuo sanat olisi kyllä presidentin pitänyt pystyä lausumaan ilman lunttia.
Minäkin olisin katsellut mielummin Tanjaa.

Äänestä

Eikö avauksen olisi voinut hoitaa tekstiviestillä ?

Äänestä

Taas nähtiin, ettei tarjassa ole presidenttiainesta, kun ei pysty edes yksiä kisoja avaamaan kunnolla. On siinä maailmalla ihmettelemistä Suomen presidentissä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Not me kirjoitti:

Eikö Tavja olisi voinut edes lukea avajaissanat englanniksi. Olisiko Tanja ollut sittenkin parempi avaaja kisoille, kun Ikekin oli mukana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu