Ei kisoja enään ikinä Suomeen ..

Ei enään koskaan MITÄÄN kisoja Suomeen. Kuka kannattaa?

Ois se järkytys jos tulis Olympialaiset Suomee ja sit ois joku aikakone rallattamas ja sitä näytettäiski sit 4 tuntia =)
5603
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Joo, hävettää jo etukäteen uusien kisojen mahdollisuus. Suunnittelijoiksi löytyy aina joku 80-luvulle jäänyt taiteellinen johtaja. Mikä siinä on? Pitääkö odottaa vielä 50 vuotta että väestö uusiutuu kokonaan näiden idioottien osalta?

Äänestä
  • Samanlainen tunne tuli itsellekin katsoessa. Eihän tässä kehtaa enää ulkomaille mennä ollenkaan!
    Aikakone... justiinsa juu. Hirveää, aivan sanoin kuvaamattoman hirveää. Tuli pienen budjetin lastenohjelma mieleen, eikä suinkaan MM-kisojen avajaiset.
    Olivat vielä pitkittäneet kärsimystä... Julmaa!

    Äänestä

  • cata kirjoitti:

    Samanlainen tunne tuli itsellekin katsoessa. Eihän tässä kehtaa enää ulkomaille mennä ollenkaan!
    Aikakone... justiinsa juu. Hirveää, aivan sanoin kuvaamattoman hirveää. Tuli pienen budjetin lastenohjelma mieleen, eikä suinkaan MM-kisojen avajaiset.
    Olivat vielä pitkittäneet kärsimystä... Julmaa!

    Ei ole tarkoitus tehdä mitään Olympialaisia suurine spektaakkeleineen, se oli todella hyvä show mm-kisoihin.
    Hävetkää!!

    Äänestä

  • Mie vaan kirjoitti:

    Ei ole tarkoitus tehdä mitään Olympialaisia suurine spektaakkeleineen, se oli todella hyvä show mm-kisoihin.
    Hävetkää!!

    Siinä olet oikeassa, että kyseessä eivät ole olympialaiset mutta tämän vuoden suurin yksittäinen urheilutapahtuma joka tapauksessa, ei suinkaan Nakkilan joka viikonloppuiset latotanssit. Professori X R-Kioskilta ostetussa tekoparrassaan ei ihan vastaa sitä tasoa, jota tällaisen tilaisuuden avajailista on oikeutettua odottaa. En voi käsittää miksi tällaisiakin kisoja myönnetään maille, joilla ei selvästikään oli riittäviä rahkeita niiden kunnolliseen järjestämiseen nykypäivän standardeilla. Se, että yrittää parhaansa ei tällaisissa tilanteissa ihan vielä riitä, kun muualta maailmasta on kerran saatavissa merkittävästi korkeatasoisemmat puitteet ja avajaisspektaakkelit. Ikivanha stadion, josta vain murto-osa on edes katettu ja harrastajateatterilaiset tekemässä avajaisohjelmaa. Ei ihan ketä tahansa lentokapteeniksikaan päästetä, vaikka hän kuinka lupaisi "tehdä parhaansa".

    Äänestä

Älä pelkää, ei varmaan seuraavaan vuosituhanteen ole tulossakaan. Suomalaisten talkoilla tekemät järjestelyt riittävät Pihtiputaan karnevaaleihin ja eukonkantokisoihin (kunnes virolaiset valtaavat nekin).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jookostajoo kirjoitti:

Ei enään koskaan MITÄÄN kisoja Suomeen. Kuka kannattaa?

Ois se järkytys jos tulis Olympialaiset Suomee ja sit ois joku aikakone rallattamas ja sitä näytettäiski sit 4 tuntia =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu