Leipäkoneemme hajosi ja tarvis saada uusi tilalle. Onko kukaan nähnyt tarjouksessa tai muuten vain edullisesti koneita liikkeissä?
Voit myös kertoa omia käyttökokemuksiasi niin osaan hakea hyvää konetta.
Voit myös kertoa omia käyttökokemuksiasi niin osaan hakea hyvää konetta.
Vastaukset 3
Vanhimmat
TÄÄLLÄ OLIS YKSI, ABOUT 3 TIME KÄYTETTY, OHJEKIRJANENKIN LÖYTYY.
T. NIMIM. MUUTAMAAN YÖLLISEEN ULVONTAAN KYLLÄSTYNYT.
PS. TÄÄ VIESTI EI OO MIKÄÄN VITSI.
Sain lahjaksi Gigantista tai Markantalosta ostetun noin 20 euron leipäkoneen. Ohjeessa luki "jos sekoittaja jää kiinni leipään, poista se ennen leivän jäähtymistä" tai jotenkin niin. Tietenkin se sekoittaja sinne jäi ja kun sen kuumasta leivästä pois vetäisin, hajosi koko leipä. Kaverini, jolla myös on samainen kone, sanoi että sekoittaja jää aina sisään. Kyseinen kone tekee 15x10 cm känttyjä, joissa on paksu kova kuori ja ylipehmeä sisus.
Vika saattaa olla vain siinä, että tämä leipäkone todellakin on tällainen halpis. Voihan se olla että kalliimmat tekee parempaa leipääkin =)
http://www.huuto.net/fi/showlist.php3?tits=leip%E4kone&status=N&cat=%25&lcat=Z
Käys tsekkaa!