Kuivattiinpa eilen banaania kuivurilla ja ne jäivät ihan pehmeiksi. Hyvänmakuisia tosin olivat. Saako kotikuivurilla edes sellaisia kovia banaanilastuja, mitä kaupoissa myydään vai onko niiden tekemiseen jokin niksi? Samassa satsissa meillä oli omenaa ja ne kyllä kuivuivat hyviksi "nahkapaloiksi".
Banaanien kuivaaminen
Uusi kuivuri
3
1165
Vastaukset
- Tuuli
Hei, ihmettelen kotonani mistä voisin ostaa kuivurin? Viime vuonna sain sattumalta lainaksi ystäväperheeltä kuivurin sieni aikaan ja sepä olikin hyvä kokemus. No Vauva tuli taloon ja kuivuri unohtui monen muun jutun kanssa!
- uusi kuivuri
Me ostettiin Euromarketista, kun sai alehintaan. OBH Nordica n. 50 euroa. Niitä on kodinkoneliikkeissä ja tavarataloissa.
- Tuuli
uusi kuivuri kirjoitti:
Me ostettiin Euromarketista, kun sai alehintaan. OBH Nordica n. 50 euroa. Niitä on kodinkoneliikkeissä ja tavarataloissa.
kiitos, niin ajattelinkin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1472467
- 1761694
- 921588
- 691533
- 79914
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6895- 68861
- 59825
- 61798
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152745