Katselen juuri MM-kisojen miesten kävelyä. Poliiseja,sotilaspoliiseja ja järjestysmiehiä kadulla enemmän kuin katsojia. Minkä kuvan tämä ylilyönti antaa ulkomaille ? Poliisivaltio vai mikä ? En ole koskaan nähnyt vastaavissa kisoissa tätä.
Poliiseja enemmän kuin katsojia
3
395
Vastaukset
siellä nyt on muutamia urheilijoita, jotka on kokenut päälle hyökkäyksiä ym. niin se on vähän myös henkistä turvaa. Fillaripoliisit on kyllä siisti juttu. Saa nähä sitten, kun maratoni kiertää hietsun, kaivarin ym. mitäs sitten. Poliiseillahan on loma kielto menossa, että sikäli.
Mielestäni on hyvä että paikalla on paljon poliiseja.. Se tuo urheilijoihin ja muihin ihmisiin turvallisuuden tunnetta... Ja jos jotain tapahtuu niin ainakin heti on virka-apua lähellä.... Ja pieni korjaus enään ei ole järjestysmiehiä ne ovat järjestyksenvalvojia!!! Ihan vaan tiedoksi...! Ehkä ulkomailla ajatellaan että ainakin täällä voi olla turvallista ku on paljon poliiseja!!!
- Voi äly
Turvallisuuden tunnetta... Ööh, mitä pelkurikansaa suomalaiset ovatkaan. Partioisivat mielummin Kaivopuistoa öisin. Nyt siellä raiskataan pikkutyttöjä somalien toimesta vähän väliä, puhumattakaan kännyköiden ryöstelystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3632842SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis652286Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781959Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis661592- 1401542
- 691159
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön264955Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li8942- 39821