olen yllättynyt mitä paskaa täällä jauhetaan ruotsista ja ja ruotsalaisista,carolina kluft,sori ettei ole uupilkkuja,kiitti suomalaisyleisöa hienosta kannustuksesta,milloin suom. ns. urheilija on tehnyt vastaavaa?
kateus ruotsia kohtaan
marac
5373
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Etkö osaa tehdä oikeaa ü:ta?
arvasinkin,että olet juuri noin älykäs
ruÅtsissa mitään kadehdittavaa.
ole sen kummempia kuin vaan ihan tavallisia ihmisiä.Kaikissa kisoiss,a vaikka ruotsilla menisi huonosti, niin ruotsalaiset iloitsevat jos Suomi pärjää. Aivan avoimesti ja reislusti he sen sanovat televsiolähetyksessä, eikä kukaan katsoja muuta kuin on yhtä mieltä. Uskokaa vaan , tämä on ihan totta.
Ruotsin Carolina klüft on todella hyvä urheilija suomen urheilijoihin ja minkä tahansa muun maan urheilijoihin verrattuna.
suomen joukkue on jostain syystä aivan paska en tiedä mistä tämä mahtaa johtua mutta jotain on todella pahasti vialla!Toivotaan nyt että Evilä saisi edes jonkin värisen mitallin mutta sekin on ikävä kyllä aika epätodennäköistä.Toivottavasti saadaan joskus vielä seurata todella jännittävää urheilua sellaista mitä joskus oli kun suomalaiset
vielä kamppailivat mitaleista.