Tommi Evilä-Suomen Paras??

Mitä mieltä, onko Tommi Evilä ollut Suomen joukkueen paras urheilija näissä kisoissa?
Mun mielestä on. Joukkueen ainut todellinen ammattilainen, muut on täysiä amatöörejä.
Täytyy tosin myöntää että naiskepittäjäkin suoriutu toistaiseksi siedettävästi...
2258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eihän evilä ole hypännyt vasta kuin karsinnan. Oletkin varmasti kisan jälkeen täysin toista mieltä, mikäli Evilä ei pärjää mielestäsi riitävän hyvin.
Pitkämäki nakkasi myös enimmäisellä yli karsintarajan, mutta kisassa sitten kaikki ei mennyt ihan nappiin. Nämä tekniset lajit ovat herkkiä, jokainen osa-alue on mentävä täydellisesti muutoin homma kusee.

Äänestä
  • Entisenä pituushyppääjänä voin sanoa, että Tommi on niin vahva henkisesti ja hänen tekniikkansa on niin loistavaa että voin luvata lähes 100 %, ettei samanlaista rimanalitusta tulla näkemään kuin Teron kohdalla. Pituushyppy ei ole läheskään niin herkkä laji kuin keihäänheitto. Edes sade ei suuremmin vaikuta onnistumiseen, korkeintaan voi vaikuttaa askelmerkkien kohdalle saamiseen.Teron puolustukseksi pitää sanoa, että tuuliolot olivat todella hankalat itse kilpailussa, vähän oli arpapeliä se kilpailu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


juska73 kirjoitti:

Mitä mieltä, onko Tommi Evilä ollut Suomen joukkueen paras urheilija näissä kisoissa?
Mun mielestä on. Joukkueen ainut todellinen ammattilainen, muut on täysiä amatöörejä.
Täytyy tosin myöntää että naiskepittäjäkin suoriutu toistaiseksi siedettävästi...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu