Suomen lippu on saanut ansaitsemansa kohtelun:
http://www.acc.umu.se/~fsn/galleriet/ht04/images/DSC00696_jpg.jpg
Suomen lippu
13
1644
Vastaukset
- Joopaa
Kivat kemut näittää kuvista päätellen olleet.
Kuulutko itse kyseiseen järjestöön? - Greisi
ole vähän törkeetä
- vaan
rikollista.
Täällä on puhuttu lipunhäpäisystä.
Tuo on juuri sitä
- t.k.l
suomen lippu on niin ankeen olonen. ei ihme ettei urheilijatkaan veny mitaleille. ruotsin keltanen lippu ja antaa adrenaliinia ja tsemppiä urheilijoille. ehdotan punakeltasta lippua suomelle.
- viisastella
tai minäkin alan sinulle ehdottelemaan.
Eilen olympiastadionilla näin sinulle sopivan lipun, punainen suurimmaksi osaksi ja valkoinen liittyi punaiseen epämääräisen sahalaitaisena.
Se sinua innostaisi?
Etkö voisi muuttaa mieleisesi lipun maahan asumaan. Ainakin on yli 200 mahdollisuutta virkistää elämäänsä.
Terve menoa! - neuvostosuomi
Punainen lippu sopisi Suomen kaltaiselle köyhälle ja ankealle punikkimaalle täydellisesti. Sitä voisi kivasti piristää koristelemalla se keltaisilla sirpeillä ja vasaroilla.
- kuuskyt lukulainen
neuvostosuomi kirjoitti:
Punainen lippu sopisi Suomen kaltaiselle köyhälle ja ankealle punikkimaalle täydellisesti. Sitä voisi kivasti piristää koristelemalla se keltaisilla sirpeillä ja vasaroilla.
Vanha keksintö. Mielummin kekkosen paljas päälaki
lipun keskelle ja taustakksi musta
- hööö
kommpastuitko lippunaruihin?
- oksettaa
Tollaset *aatanat pitäs lähettää Siperiaan junarataa rakentamaan.
- t.k.l
ruskeetakkinen poika ainaki näyttäs kovasti vladimirilta ja muut pojat kanssa. mutta tytöt ei oo yhtä kauniita ku venäläisneidot. että taitaa noi sittenki olla suomalaisii nuoria. rippilerillä varmaan
- Niiiiiiiiiin
Siis kyseisestä linkistähän löytyy kemuista montakymmentä kuvaa.
- ...
rikollista tommonen touhu, sakko napsahtais jos poliisit huomaisivat.
- ei voi olla totta......
Ei ole kyllä tietoakaan isänmaallisuudesta sinulla, kun tuollaisia sanot. Ei tunnu oma koto-Suomi painavan paljon vaakakupissa. Ehkä vanhempana tajuat hävetä kommenttejasi... mutta pelkäänpä että et.
Jos teikäläisiä olisi ollut sotien aikana enemmänkin, niin venäläisiä tässä oltaisiin etkä sinäkään kirjoittelisi netin keskustelupalstoilla typeriä kommenttejasi suomeksi, vaan kyrillisillä aakkosilla. Onneksi joillekin Suomi ja sen siniristilippu on merkinnyt jotakin muutakin kuin vessapaperin korviketta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.1633664Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki143051Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma252771Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne552661PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist502530Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv882527Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest112310Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k831987Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle2021827- 1411799