Onko paha laihduttajalle?
maksamakkara?
9
1768
Vastaukset
- kaikessa
Etsi kaupan kevyin maksamakkara, vilkaise kalorit ja käytä tietysti kohtuudella niin kuin kaikkea muutakin laihduttaessa. Varmaankin parempi kuin juustot tai hookoon blöö =)
- Hyrre76
maksamakkarassa on 119 kcal/100g. Se on suht kevyttä ja hyvääkin =)
- Hyrre76
nimenomaan siinä kevyt maksamakkarassa. Tavallisen kaloreista en tiiä =D
- teille!
Hyrre76 kirjoitti:
nimenomaan siinä kevyt maksamakkarassa. Tavallisen kaloreista en tiiä =D
kiitos vastauksista!
- pelle
paljonko tuotteessa on imeytyvää hiilihydraattia?
http://www.fineli.fi/food.php?foodid=768&lang=fi
eli ei ole paha laihduttajalle. kääntäkää ne katseet sieltä kaloreista niihin sokereihin niin laihduttamisesta tulee kummasti helpompaa.- ´;)
Parasta on se oikea hk:n maksamakkara, joka ei myöskään ole sieltä kevyimmästä päästä. Muttakun se on niin hyvää... Kaipa niihin korvikkeisiinkin tottuisi, mutta niin kai sitä tottuisi kahvinsakin juomaan kylmänä...
- Anonyymi
Minä pelkään maksamakkaraa…
Se haju ja kun se on tehty eläimien maksoista.
Mulla tulee kylmätväreet. - Anonyymi
About MIKÄÄN ruoka-aine ei ole paha laihduttajalle, jos ajatellaan vain laihduttamista. Kalorien määrä ratkaisee - ei mistä ne saa.
Laihduttaessa kannattaa pitää huolta lihaskunnostaan ja syödä riittävästi proteiineja (eläin- tai kasvi), jotta laihtuminen on läskin palamista eikä lihasten kuihtumista. Käytännössä, jotta proteiineille jää dieetissä "tilaa" rasvaista ruokaa ei kannata syödä. Maksamakkarassa on helposti 20% rasvaa, mikä tarkoittaa, että siinä on aika paljon kaloreita muihin ravintoarvoihin nähden. - Anonyymi
Wahlroosin maksamakkara Kotkasta oli aikoinaan Suomen parasta. Nyt suosikkini on Kasténin tomaattimaksamakkara, jossa maksaa on tosin yllättävän vähän, mutta se ei haittaa koska maksassa on tolkuttomasti A-vitamiinia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981030- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648