Heil Bekele! Heil ME!

Hyvä Bekeleeeeee UUUUUUUUUUAAAAAAAAAAAAAAAA!

Joo hyvin se meni.
3501
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Käsittämätöntä kyytiä mentiin kympin ennätysjuoksussa!

Mutta Jelena Isinbajeva tarvitsee kovakouraisen rangaistuksen, koska ei tehnyt suunniteltua maailmanennätystä!

Äänestä

Bekele juoksi keskinmäärin jokaista 100 metriä kohden 15,777 keskiarvoaikaan eli 100 kertaa peräkkäin. Vauhdinjako oli hieman erilainen kuin viimeksi juostussa 10 000 metrin ME:ssä. Tällä kertaan vauhti oli hieman kovempaa jo alusta lähtien muistaakseni 5000 m väliajan kohdalla Bekele oli edellisestä ME-vauhdinjaosta 4 sek. edellä. Muistaako kukaan tarkkoja väliaikoja tuosta eilisestä 10 000m ME-juoksusta? tällä kertaa vauhti oli tasaisempaa kuin viime kerralla?

Äänestä
  • Taisi olla 6 sekuntia voitolla 5000m kohdalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kenenisa kirjoitti:

Hyvä Bekeleeeeee UUUUUUUUUUAAAAAAAAAAAAAAAA!

Joo hyvin se meni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu