Järjestelmä toimii huonosti. Kun lähetän kirjoitetun tekstin, niin tulee ilmoitus "Olet lähettänyt samansisältöisen viestin" vaikka sellaista ei ole lähetetty. Vai onko minut asetettu boikottiin ja estetään kirjoittelu?
Missä on sheriffi?
Kiril
9656
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
välillä on noita teknisiä ongelmia. jos muutat viestien esitystapaa, saattaa lähettämäsi viesti putkahtaakin esiin. Ja joskus siinä vain kestää hieman aikaa, kokeile päivitystoimintoa. Ja tosiaan sitä esitystavan muutosta.
vaan sensuuri toimii. Tietyt viestit menee läpi normaalisti niinkuin tämä aloitusviesti, mutta taas toiset eivät. On testattu
Minulla on kyllä ollut samanlaisia ongelmia, mutta loppujen lopuksi viestit ovat tulleet läpi. En usko, että kyseessä on mitään henkilökohtaista kun kaikenlainen törky pääsee aina läpi, ne vain poistetaan kyllä - onneksi - nopeasti.
En voisi, edes jos haluaisin, estää sinua kirjoittamasta. Palstaa pyörittävä ohjelma ei vain aina toimi, tai joskus palvelin ei toimi, tai kenties yhteytesi ei toimi.
Sensuuri toimii siten, että poistan viestisi - ja kuten huomaat, teen sitä jatkuvasti. Lisäksi seuraan kaikkia tekemisiäsi salaisella webbikameralla ja puhelinkuuntelulla. Olen eronnut duunistakin ja omistanut koko elämäni Kirilin vainoamiseen.
Tällä Kirilillä on vastassaan muitakin salaliittoja. Lääke- ja elintarviketeollisuus ovat sentään luokkaa suurempia vastustajia kuin yksi keskustelupalstan sheriffi. Antakaa pojan protestoida. Sillä on vaikeaa :-)
älä kirjoita samaa otsikkoa. ja jos välttämättä pitää olla sama otsikko kuin jossain aikaisemmassa viestissä niin sulje selain ja käynnistä uusiksi.
"Vai onko minut asetettu boikottiin ja estetään kirjoittelu?"
Tuskin, vaikka se saattaisi parantaa palstan tasoa. Sitä "lähetä viesti" nappia muuten on tarkoitus painaa vaan kerran. Jos painaa useamman, niin tulee mainitunlainen ilmoitus.
päinvastoin. kirilin kirjoittelut innostavat muitakin kirjoittamaan omia mielipiteitään ja näkemyksiään. mielestäni kirilin ilmaantuminen palstalle on nostanut palstan tasoa, vaikkakin "ilmapiiristä" on tullut vähän riitainen. joka tapauksessa nyt täällä on elämää. ennenhän oli aika hiljaista mutta nyt on mielestäni kirilin juttujen vastapainoksi palstalle tullut paljon asiaakin.
Minulle käy usein samoin, ja se johtuu siitä, että S24-sivut ovat usein aika hitaat, ja siksi painan enteriä useita kertoja. Sinua ei siis vainota tässäkään suhteessa, usko pois. :)