Onko LIDL:n myymä 19,99 euron hintainen sykemittari kelpo ostos ? Kokemuksia ?
LIDL:n sykemittari
Ostaja ?
613656
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
olen kuullut että ihan toimiva vehje on.
Samaa olen kuullut. Jos tuohon hintaan toimii, niin kyseessä on loisto-ostos, ainakin jos vertaa Polariin...
ja myös Polarin. Joskus kokeilin niin että laitoin Polarin hihnan, toiseen käteen Lidlin kellon ja toiseen Polarin. Sykkeet näyttivät samaa. Lidlin mittari ei toiminut Polarin nauhan kanssa yksin mutta jostain syystä kun toisessa kädessä oli Polarin kello, toimi myös Lidlin kello.
En tiedä sitten laskeeko kalorit oikein kun tuntuu että tosi vähän näyttää palavan kaloreita tunnin (10 km) juoksulenkillä, alle 300. Kuitenkin sykkeet on n. 160. (Tosin en kyllä painakaan kun 53 kg, olen nainen). Laskentakaavojen mukaan pitäisi kaloreita mennä enemmän, n. 500
Ostin Lidlistä sen 20 euron sykemittarin. Hyvin on toiminut ja aivan riittävän monipuolinen kuntoilijan käyttöön. Vuoden takuu.
nykyäänhän takuu on noussut 3 vuoteen!
Ostin tänään Lidlin 20€ sykemittari ja päivän ja kahden lenkin käyttökokemuksella vaikuttaa toimivan hyvin. Ensimmäisen sykemittarin ostaneena tosin meni tovi tutustuessa sykemittarin aluksi sekavan olosiin toimintohin, mutta kun oppi ymmärtämään ja käyttämään toimintoja, mittari vaikuttaa käytännölliseltä ja monipuoliselta. Lisäksi mittarissa on 30m vesisuojaus, joten pitäis kestää kovassakin vesisateessa, ja se 3 vuoden takuu. Patteritkin on mukana ja teline jolla mittarin saa pyörään. Toiminnoiltaan mittari sijoittuu ehkä jonnekin Polar fs3 paikkeille jonka ovh hinta on 80€.
Ominaisuuksiin verrattuna, ja jos mittari osoittautuu sen verran kestäväksi mitä takuu antaa ymmärtää, hinnan Lidli on kyllä asettaunut harhaanjohtavan halvaksi.