Parhaat keilahallit

Mikä tai mitkä on teidän mielestä
parhaita keilahalleja pk-seudulla?

Omasta mielestä urheilutalonhalli Helsinginkadulla halli on kaikilta puolin paras. Olen 4 vuotta järjestäny erilaisia kisoja lähinnä hohtokeilausta ja homma toimii parhaiten urheilutalolla:

tulokset saa printattuna
henkilökunta joustaa muutaman minutin että kisat saadaan kunnialla loppuun (2 kierrosta)
asiallinen meininki, hyvää palvelua
kohtuulliset hinnat

Huonoimmat kokemukset olen saanut Ruusulankadun hallilta sekä Tapanilan erältä. Kummatkin paikat ovat keilaporukaltamme boikotissa.
42753
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olin muutama päivä sitten Erällä keilaamassa, ja aika oli loppumassa jossain 8. ruudun paikkeilla, mut saatiin sen verran lisäaikaa, että saatiin sarja pelattua loppuuun. Eli ihan reilu meininki. Itse käyn mieluummin Ruusulassa kuin Hesarilla, joka on mun mielestä jotenkin tunkkainen paikka. Talissa on vähän turhan pro-meininki mun makuun, varsinkin kun bisseä ei pysty vetämään heittämisen ohessa ;)

Äänestä
  • Pystyy ainaki nykysin Talissa juomaan bisseä keilailun ohessa. Ton rempan jälkeen se muuttu. Mut onhan Tali toisiaan aika kilpailukeilahalli..

    Äänestä

..onko Ruusulassa ollut paljon porukkaa jo venailemassa omaa alkavaa vuoroaan? Silloin, kun ette ole lisäaikaa saaneet? Sekin saattaa olla yksi pointti. Niin ku varmaan jokaisella muullaki keilahallilla. Kyllä mulle ainakin on aina annettu lisäaikaa(keilata vaik sarja loppun tms) jos on vaan ollut mahdollista. On pitänyt vain käydä kysymäs.

Äänestä
  • Ei toi lisäaika mikään tärkein pointti ollut
    siinä ettei Ruusulankadun meininki miellytä.
    Yleensä 2 sarjaa saa tunnissa (4 henk.)helposti heitettyä eikä lisäaikaa tarvita, joskus tarvitaan ja silloinkin kyse on max 3 minutista. Onhan se täysin selvä ettei järjestelmä toimi jos kaikki saisivat mielinmäärin lisäaikaa, silloin seuraavat saisivat odottaa aina.

    Enemmänkin ruusulankadun hallilla häiristsevät monet pikkuasiat kuten:

    - tuloksia ei saa printattuna
    - narikkamaksu että ylipäätään pääsee koko halliin
    - tuopin hinta suht kallis..
    yms.

    Onhan se totta, että Ruusalanhalli on puitteiltaan hieno, mutta parhaat kokemukset on kuitenkin urheilutalolta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


AJS_ kirjoitti:

Mikä tai mitkä on teidän mielestä
parhaita keilahalleja pk-seudulla?

Omasta mielestä urheilutalonhalli Helsinginkadulla halli on kaikilta puolin paras. Olen 4 vuotta järjestäny erilaisia kisoja lähinnä hohtokeilausta ja homma toimii parhaiten urheilutalolla:

tulokset saa printattuna
henkilökunta joustaa muutaman minutin että kisat saadaan kunnialla loppuun (2 kierrosta)
asiallinen meininki, hyvää palvelua
kohtuulliset hinnat

Huonoimmat kokemukset olen saanut Ruusulankadun hallilta sekä Tapanilan erältä. Kummatkin paikat ovat keilaporukaltamme boikotissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu