terminologiaa

Moi,

Osaisiko kukaan auttaa? Kaipaisin listaa kaikenmaailman erilaisista leikkaustavoista...

Siis esim juliene suikale, brunoisekuutio jne., ja niin, että olisi selitettynä niiden koot yms.

Kiitos avusta.
2213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • Kiitos olivat sitä mitä etsinkin :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aloitteleva säheltäjä kirjoitti:

Moi,

Osaisiko kukaan auttaa? Kaipaisin listaa kaikenmaailman erilaisista leikkaustavoista...

Siis esim juliene suikale, brunoisekuutio jne., ja niin, että olisi selitettynä niiden koot yms.

Kiitos avusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu