Minä syön maitoa...

...Olengo ciic hirviö??
5515
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Laktovegetaarinen ruokavalio on aivan OK. Aika monta sataa miljoonaa intialaista noudattaa sitä ja tulee kohtuullisen hyvin toimeen, olosuhteet huomioonottaen. Tietysti vielä suurempi määrä kiinalaisia elää vegetaarisesti, monet jopa ilman kantarellikastiketta, ja ovat suomalaisiin pippuripihvinsyöjiin verrattuna hyvin terveitä.

Äänestä

maitotilalla ja saat päivittäin terveellistä lehmänmaitoa.

Äänestä

Joo, hiiweä hiiwiö :)

Etenkin soijamaito tekee ihmisestä oikean pirulaisen! Se kestää kuulemma...


...seuraavatkin sata vuotta... :-O

Äänestä
  • Vielleicht bist Du ein vasikka, kun syöt maitoa. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jussi = ) kirjoitti:

...Olengo ciic hirviö??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu