Se on skeptiSISmi

Pää

Törmäsinpä tähän sivustoon varmaan viimeistä kertaa, ensimmäistäkin. Sana kuuluu skeptisismi, ei "skeptismi".

Olen skeptikko, ja ismini on skeptisismi, ja skeptisesti suhtaudun siihen, että tämäkään virhe koskaan korjaantuu.

Heipä hei sitten vaan.

2

476

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Skeppare

      Minä olen puolestani optimistin ja skeptikon välimuoto.

      Saat itse päätellä, olenko skeptimisti vai optikko.

      Venevessoissa ovat septitankit tulleet juuri pakollisiksi - käymäläjätteitä ei saa laskea enää vesitöihin. En ole ollut tähänkään saakka antiseptinen - veneessäni oli septitankki valmiina jo ostaessani sen muutama vuosi sitten.

    • johanna

      Skeptisismi Skeptisyys

      isismi isyys

      Isä - skeptisyys ei siis lähentele use inka an. Tarkastelin ennen pienia asioita isis linkillä. Skeptisismi oli silloin mukana use inki n. Inka - inki -liitossa inka lienee relativistisempi.

      Kaikki puoltaa skeptisyyttä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      602
      2154
    2. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      108
      1088
    3. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      20
      1032
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      4
      897
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      845
    6. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      81
      802
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      749
    8. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      89
      742
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      725
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      563
    Aihe