Eli, missä saa parasta palvelua? Ihan liikkeestä riippumatta, eli ei pelkkiä baari arvioita, vaan mikä on paras videovuokraamo, kampaamo, jne, kartoitetaan...
Minun mielestä Tuccabajalla saa asiallista ja asiantuntevaa palvelua,halusi sitten tatuoinnin tai uuden tukan. Vaatekaupoista TradeHouse pitää puoliaan, kun kysyy, saa tietää. Kahvilla on kiva käydä mm. kornerissa.
Mitäpä muuta?
Minun mielestä Tuccabajalla saa asiallista ja asiantuntevaa palvelua,halusi sitten tatuoinnin tai uuden tukan. Vaatekaupoista TradeHouse pitää puoliaan, kun kysyy, saa tietää. Kahvilla on kiva käydä mm. kornerissa.
Mitäpä muuta?
Vastaukset 31
Vanhimmat
Tänä päivänä palvelusana on tuntematon käsite joka paikassa, pankit on törkeimpiä esimerkkejä, siitä peritään maksu, mitä v...n palvelua se on, kyllä se on mun mielestä OSTAMISTA! Sama koskee joka puljua, mitään et saa jos et maksa!
menestyy jakamalla artikkeleitaan ilmaiseksi.
parasta palveluu saa salmelan busseissa.hurjan komeet kuljettajat on myös silmän ruokaa.....
salmelan kuljettajat tarjoo hyvää kyytiä ja ovat ystävällisiä.paikallis vuorot on parhaita.
torniossa ja olipa hyvä kyyti salmelan bussissa. miten tänne saa lisää hyvii busseja.
Sanoinko jotain artikkeleiden jakelusta. Onko se palvelua että pankki ottaa maksun siitä etä asiakas tekee kotona heidän ennen tekemät työt ja kapakoissa portsarintapaset pummit naukuu rahaa vaikkeivät viitsi edes vaivautua ovee aukaseen ja taksit, ne ei palvele kuin puliukkoja vanhukset saavat tunke kassinsa minne lystää mieluummin jättää ulos
Varmaan tarkoitettiin muutakin kuin hyviä kyytejä, vaikka salmela niitä tarjoaakin...?
Sanokaa ees että ostopalvelua, per...le palvelu tarkoittaa että tehdään jotain ilmaiseksi toisen hyväksi!
Alueen parhaat palvelupisteet
1. Kulttuurikeskuksen vaksit (kemi)
2. Linja-autoaseman baari (Tornio)
3. Jysk (Haparanda, paljon parempi kuin Kemissä!)
4. Kaupungintalon 4. kerros (Kemi)
5. Etelätien Teboil (Kemi)
6. Maamittauslaitoksen konttori (Tornio)
7. Keminmaan Teboil (vaikka kahvi ei aina ok)
8. ATK-huolto (Kemi)
9. RK-konevuokraamo (Kemi)
10. Puukeskus (Tornio)
11. Tornion Teboil
12. Grilli (keminmaa, siinä postin vieressä aukiolla)
13. Expert (Kemi)
14. Shell (Tornio)
15. Elvaruhuset (Haparanda)
16. Tapiola (Kemi)
17. OP-kiinteistökeskus (Tornio)
18. Euromarket (Kemi)
19. Ojanperä (Tornio)
20. Iiris Cafe (Kemi, riippuu onko omistaja itse)
Tässä näitä, huonointa palvelua on alueen suurimman autoliikkeen myyjien palvelu, huollossa homma kyllä pelaa. Lisäksi sunnuntaina Catalogissa oli ihme muija myymässä, ennen on aina ostokset pistetty pussiin kun on hinta saatu koneelle. Tää farkkumimmi vain katseli kun asiakas itse pakkaili kamppeitaan. No joo, monessa paikassa on myyjästä kiinni, millaiseksi kuva koko liikkeestä jää...
Tornion kirjastosta saa parhainta palvelua. Eikä edes maksa mitään. Rahapula tosin huonontaa aineiston tasoa, mutta henkilökunta on osaavaa, ystävällistä ja ahkeraa.
Kiitti kirjaston tädit hyvästä palvelusta!
Kävin torniossa kahdessa eri liikkeessä jotka myy polkupyöriä mutta ei kummassakaan tultu palveleen! Tuossa luotomäellä olevassa pyöräliikkeessä olin ainoa asiakas ja kassan takana seiso kaks myyjä mutta eipä näyttäny myyntihommat kiinnostavan ja kaupungissa oleva liike, sielä oli myyjiä varmaan kymmenen mutta ei niistä ollu palvelemaan!
myös hyät suihinotot???
Hei, kertoisiko joku vielä, onko täällä muita kirjakauppoja kuin suomalainen? ja jos on, onko hyviä?
ole kemissä muita kirjakauppoja..toki joitain kirjoja saa myös euromarketista ja citymarketistakin!
hyvää palvelua olen saanut(kemissä)
Vaateliikkeet:
doris
metropol
tradehouse
vaatehuone
kenkäkauppoja:
andiamo
kosmetiikka ja apteekki:
yliopiston apteekki
kemin kosmetiikka
kahvilat:
putaan pullan kahvila
corneri
baarit:
corneri
panimo
kampaaja/parturi:
tuccabaja
casanova
ruokapaikka:
vietnamilainen
san milano
sisustus:
asko
isku
ruutu raita
marimekko/pentik
ck:n kangaskauppa
mm.
täällä on putaan pullan kahvila??
keskustassa tietty(katu olisko sauvosaarankatu)...siin samalla korttelin reunalla on se kenkäkauppa,koruliike/silmälasiliike(taitaa olla kaakinen),se yks kampaamo,joku kukkakauppa ja ärrä sit valtsikan puolella..
sielt saa ihanan tuoretta leipää joka aamupäivä:D
pulla jussi, siis ihan kemiläinen kahvila, leipomo löytyy rytikarista!!
se taitaa olla...
Parasta palvelua saa mun mielestä Mustista & Mirristä siltä hoikalta silmälasipäiseltä tytöltä ja Nickystä & Nellystä siltä "omistajalta" / myymälänhoitajlta.
Samaa mieltä. Mustissa ja Mirrissä on asiantunteva ja ystävällinen hoikka myyjä. Valitettavasti kaikilla ei oo kotieläimiä että pitäs käydä. Kemin paras palvelu.
Päämiehen iki-ihana naismyyjä on yksi hyvä syy ostaa vaikkapa puhelin kerran kuussa... Ja vaikka kaunis onkin, tarkoitan tällä nimenomaan palvelua, se on ensiluokkaista! :)
jos ostan sulta puhelimen?
hetero ja tuskinpa kukaan täyspäinen nainenkaan tuota suostuisi Arpelalaiselle tekemään.
Yks baariarvio on pakko lisätä.
Ehottomasti mukavin ja rennoin henkilökunta löytyy Umpparista. Vaikkakin hieman outo huumori menee joskus yli hilseen (johtuen ehkä parista "ylimääräsestä" kelkasta...), silti sielä käypi tosi mielellään. Kiitos heille ja viikonloppuun :D
MINÄ OLEN SAANUT TUCCAPAJASSA HYVÄN JA ASIANTUNTEVAN PALVELUN.MIKKO ON ERITTÄIN MUKAVA NUORIMIES JA AMMATTINSA OSAAVA.
TOIVOTTAVASTI NUO INHOTTAVAT VIESTIT LOPPUVAT.
VOIHAN TÄÄLLÄ KIRJOITTAA ASIALLISESTIKKIN.
LOCK PÄÄLLÄ JOS SE KIIHOTTAA!!
Vittu, ett siel on palvelu kohillaan, siel on amppeja: testoa, decaa, winsua, ja pari uutuus juttuakin.
ja täällä vain vagina-vammaset heittää läppää!
-----------
Kemissä monessa paikassa saa hyvää palvelua, baareista Kukon, Koodin ja Cornerin palveluissa ei ole valittamista lainkaan.
Ruokakaupoista Euromarketissa on mukava asioida, erikoisliikkeistä Musti ja Mirri vie pisimmän korren.
Edellämainituissa paikoissa mukava ja asiansa osaava henkilökunta, kukaan ei jaksa katsella naama mutrulla ja kysymysmerkkinä patsastelevia tiskinkoristeita.
paras palveluu