Treenipyyhe ja sen käyttö

pöpi

Mikä on oikein pienen treenipyyhkeen funktio? Useat kuntosalit patistavat kuntoilijoita käyttämään trrenipyyhettä. Mitä sillä on tarkoitus pyyhkiä? Ruhoa, laitteita vai molempia?

4

4953

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eiks oo mikään jääny

      tekusta kaaliin ?

    • spinner

      no itse ainakin hikoilen niin hirveästi spinning-tunnilla, että kiva välillä saada pyyhkäistyä enimmät pois kasvoilta ja käsivarsilta.. sen takia minulla "treenipyyhe" aina mukana.

    • misbelief

      Eiköhän se treenipyyhe ole ihan sinua itseäsi varten. :) Tuskin sitä pakko on mukaan ottaa jollei tartte, mutta ainakin itse tulee joskus vedettyä kunnon hikireeni (lähinnä pyöräilyä yms.) jolloin se pyyhe on ihan kiva. Yleensä laitteiden desifiointiin on salilla omat "kosteuspyyhkeensä", mutta mielestäni niitäkään ei tarvitse käyttää muulloin kun hikitreenin yhteydessä. Onhan se kohteliasta seuraavaa ajatellen pyyhkäistä enimmät hiet pois laitteen kahvoista tms. :)

    • xcvbb

      ..ei ole heti entinen, kun pyyhkii hien pois tai jo ennaltaehkäisevästi käyttää pyyhettä esim. selän alla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      66
      2271
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      22
      1915
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      246
      1440
    4. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      37
      1273
    5. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      253
      1135
    6. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      120
      1034
    7. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      23
      1010
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1010
    9. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      95
      917
    10. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      22
      893
    Aihe