Jälleen kerran ongelmia naisrintamalla :)

Norsu

Juuh, eli nyt taas vaihteenvuoksi tämmöinen ongelmanpoikanen, toivottavasti ny joku osaa auttaa.. :)

Elikkä siis, minä soitan orkesterissa ja siellä luonnollisesti tutustuu uusiin ihmisiin. No, tässä kesälomalla minä tutustuin yhteen klarinetinsoittajaan ja meistä on tullut todella hyviä kavereita (olen siis poika ja tämä klarinetisti tyttö). Minä kerron käytännössä hänelle kaiken mitä vaan sydämmellä on ja näemmä hänkin kertoo minulla kaiken mistä vaan haluaa jutella. Noh, tämä tytteli seurustelee, eli siltäkantilta tämä meidän suhde on ja pysyy täytenä ystävyytenä. Tässä nyt hieman taustatietoa, että tiedätte missä mennään. :)
No niin, ite aiheeseen. Me tässä kerran juteltiin tämän Niinan kanssa (siis se klarinetisti) ja Niina sitten ehotti, että otetaan keskusteluun mukaan (juteltiin Messengerin välityksellä) sen paras kaveri, Heli. No, mitäpäs minä sitä vastustelemaan (tämä oli suuri virhe) ja niinpä Heli tuli mukaan. Siinä turistiin sitten varmaan puoli yötä ja kun lopulta raahauduin sänkyyn, niin minä aloin yht'äkkiä tajuta, että minulla oli heränny pienoinen kiinnostuminen tätä Heliä kohtaan. Tässä sitten oltiin yksi päivä kävelyllä (Niinan kanssa oltiin harrastettu tätä ennenkin) ja nämä minun ''tunteet'' senkuin vain vahvistu tästä. Noh, minä haluaisin pyytää tätä Heliä kahville/kävelylle, ihan minne tahansa, mutta rohkeus ei riitä.. :/ Ja kun en mikään järin komea oo (en lihava, mutten järin laihakaan), niin entistä enemmän laskee itseluottamusta. Eli siis, onko kellään ketään ''poppakonstia'', että minä sen jotenki uskaltasin vaikka kävelylle pyytää? Ku ei oikein tämä jutteleminenkaan tunnu luonnistuvan..

T. Joonas

7

1556

Äänestä

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yksinkertaista

      Alat jutella Helin kanssa säännöllisesti Messengerin välityksellä ja sopivassa hetkessä kysyt.

      Kannattaisi selvittää, onko Helillä poikaystävä.

      Pidä vaikka kotibileet ja kutsu Nina ja Heli sinne, niin voit tutustua Heliin kasvotustenkin.

      • Norsu

        Ääh, joo, minä olen vaan niin ujo, ettei tule mistään mitään. :) Ja ilmeisesti se ei seurustele kenenkään kanssa. Öäh, näillä meikäläiseen budjeteilla ei kotibileitä pidetä. :)

        T. Joonas


      • sählääjä
        Norsu kirjoitti:

        Ääh, joo, minä olen vaan niin ujo, ettei tule mistään mitään. :) Ja ilmeisesti se ei seurustele kenenkään kanssa. Öäh, näillä meikäläiseen budjeteilla ei kotibileitä pidetä. :)

        T. Joonas

        Samankaltaisia tilanteita kun on itsellekin kehkeytynyt, niin koskaan ei ole jäänyt harmittamaan että tuli toimittua ja nähtyä lopputulos, oli se sitten hyvä tai huono.


      • Puolestapuhuja
        sählääjä kirjoitti:

        Samankaltaisia tilanteita kun on itsellekin kehkeytynyt, niin koskaan ei ole jäänyt harmittamaan että tuli toimittua ja nähtyä lopputulos, oli se sitten hyvä tai huono.

        Anna mulle Helin e-mail ja mä kerron sille että sä tykkäät siitä. Tai jotain.

        Tai että haluisit siis tavata sen.

        No joo... On 100% varmaa että se pitää sua luuserinössöääliönä jos saa tollasen mailin keltään muulta kuin sinulta.

        Joten lähetä hänelle tällanen sähköposti:

        Oli mukava jutella kanssasi silloin joskus. Haluisitko tavata mut tässä joku päivä?

        t: pallinuama (tohon kohtaan siis nimesi)


    • että yks

      lääketieteen kandi finally ottaisi sen ratkaisevan harppauksen.It takes two to tango but a guy to be first.

    • optimisti-orvokki

      Pyydä Heli treffeille. Koska teillä riitti juttua, kyllä ne käynnistyvät uudelleenkin. Monet tytöt kaipaavat hyvää kuuntelijaa ja ihmistä, joka olisi oikeasti kiinnostunut juuri hänestä.

      Mitä sitten, jos hän ei heti rakastukaan sinuun? Saat ainakin lisää kokemusta uusia treffejä varten. Luultavasti Niina on kertonut yhtä ja toista hyvää sinusta Helille. Tuskin Heli olisi viettänyt puolta yötä jutellen kanssasi, ellei hän olisi edes vähän kiinnostunut sinusta. Pistä toimeksi. Hän saattaa olla yhtä ujo, ja saatatte menettää ihan hyvän mahdollisuuden tutustua, ellet itse toimi.

      Ihmisessä on paljon muitakin arvoja kuin komea ulkonäkö. Jos joku etsii vain sitä, tuskin sinä sellaiseen ihmiseen oikeasti haluaisit tutustua.

      Sinulla ei ole mitään menetettävää, mutta mahdollisuus voittaa paljon. Tartu siis heti toimeen.

      Odotan raporttia tapaamisestanne viimeistään maanantaina. ;)

      • Norsu

        Noo, täytyy jotain yrittää.. :) Tää rohkeus va tuntuu aina olevan jäässä. Ja jos saan sen raportin sulle tehtyy, ni se on ihme.. ;) Toivotaan parasta. :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      120
      1416
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      133
      1037
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      43
      982
    4. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      727
    5. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      713
    6. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      23
      681
    7. 32
      675
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      23
      600
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      553
    10. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      11
      544
    Aihe