Oon tässä ajatellut vaihtaa pyörää, ja kyselenkin, onko olemassa mitään mallia, jossa olisi jäykkä etuhaarukka, slicksit/semislicksit, väh. deore -tason vaihteet, levyjarrut ja kuitenkin suora stemmi, mantiepyörää en halua. Olen tässä vähän katsellut konan Dew Deluxea tai Dr. Dew: ta, sekä Tunturin f 600:aa.
http://www.konaworld.com/shopping_cart/FrontEnd/Products/bikes_category.aspx?categoryid=253
http://www.tunturi.com/bicycles/product.cfm?id=4&s=f
Onko kellään kokemuksia näistä? Noi konan vaihtajat epäilyttää, edessä on nexave, ja shifterit on mulle vieraat, onkohan integroitu jarruihin?
Entäs Tunturin vaihteet? Ajo on kaupunkiajoa ja pidempiä lenkkejä enimmäkseen asvaltilla.
Fitnesspyörä/hybridi
3
2272
Vastaukset
- masthaa
Noista en tiedä mutta ite oon ollu tod. tyytyväinen omaan nishiki pro sl:än. Kolme vuotta on tullu ajeltua sillä ympäri vuoden ja ei oo valittamista. Runko ainakin huippu hintaan nähden ja tiagra takavaihtajassakaan ei oo valittamista jarrut ja etuvaihtaja onkin sitten heikko laatuisempia mutta kyllä niilläkin hyvin pärjää. Renkaiksi kesäksi vaihtunu 25-622 continental ja talvella 40-622 nokia w240. Kannattaa kokeilla tätäkin pyörää.
- Kake
levyjarrut saisi kuitenkin olla, ei sitä vannejarrujen säätämistä ja puhdistusta jaksa, ja tehokin on vähän eri luokkaa.. Onko muilla mitään kokemusta näistä tai vastaavasta?
- ARTSIBAL AMORE
Kake kirjoitti:
levyjarrut saisi kuitenkin olla, ei sitä vannejarrujen säätämistä ja puhdistusta jaksa, ja tehokin on vähän eri luokkaa.. Onko muilla mitään kokemusta näistä tai vastaavasta?
hankitko F600:sen? Vai Olen Kattelemassa juurikin Tunturi pyörää, kun sellaisen saan 850 eurolla, Vaan olisi kiva tietää mihin pyörään sinä päädyit ja millä perusteilla. Saako siihen F600 tarakan kiinni?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874098Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242911No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 341321
- 10909
- 131885
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760