Teenpä pienen tiedustelun: moniko teistä pelaa aidoilla sulilla? Itse nimittäin pelaan niillä ja ne ovat paljon parempia kuin muovibaltsit. Ne (jotka pelaavat sulilla, mistä ostatte pallonne, urheiluvälinekauppahan ei ehkä ole paras mahdollinen ostopaikka, sulat kuivuvat ym.) Mikä on mielestänne paras pallomerkki?
sulkaiset pallot
sulkaiset rocks!
31637
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itse pelaan sulkaisilla victorin palloilla ja tilaan ne victorin sivuilta. Yleensä käytän victorin tourney palloja, utta joskus myös championeita.
Kyllähän kun pelitaidot kehittyy, niin muovipallot kannattaa jättää vähitelleen syrjään -ainakin pisteistä pelatessa. Pelin taso pysyy sulkaisilla palloilla parempana, koska sulkaista palloa on helpompi puolustaa ja sen paremmat lento-ominaisuudet tulevat esiin erit. taitolyönneissä. (dropit, drivet..). Urheilukaupoista ei palloja tosiaan kannata ostaa, koska käsittääkseni ainakin Suomessa pallojen laatu on jo valmiiksi aika heikkoa ja pallot ovat myöskin huoneen lämmössä. Itsekin suosittelen noita Victorin palloja- Tourneyta ja Championia. Helpointa tilata Victorin suomalaiselta maahantuojalta. www.victor.fi
Puistolan tennis\sulkapallohallista saa ostettua sulkaisia palloja. Löytyy eri merkkejä ja niitä säilytetään jääkaapissa.