oliko hänellä jakomielitauti, skitsofrenia, masennus vai sivupersoonan häiriötila??
Mikä tauti Norman Batesilla oli psykossa?
nimimerkki
61334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
obsessiiivis-kompulsiivinen syndrooma.
Lisäksi kuvaan sopisi passiivis-aggressiivinen persoonallisuus? Bateshän tuohtui töissä aina valtavasti, muttei voinut näyttää vihaansa. Sitten tämä kanavoitui yölliseen teurastamiseen. Väkivalta kohdistui muihin, kuin aggression aiheuttajiin. Voisihan siinä sitten lisätä mukaan psykopatian, koska purkautuessaan aggressiiviset impulssit olivat aika hillittömiä.
Psykopatia, johon liittyy ehkä obsessiiviskompulsiivisia piirteitä ja ehdottomasti passiivis-aggressiivisia.
Kuulkaahan nyt, skitsofrenia, psykopatia, epävakaa persoonallisuus jne. EIVÄT OLE TAUTEJA, vaan mielen ja persoonallisuuden eri asteisia kehityshäiriöitä. Suomalaiset eivät sitten tajua yhtään mitään mistään, missä pitää ajatella ja käsittää hienosyisiä asioita.
Eihän sillä mitään ollut! Se on kiva se Norman. Kävin siellä sen motellillakin joskus vuosia sitten
psykopatia ja epäävakaa persoonallisuus eivät ole.
..oli psykopaatti. Daa! Eikö leffan nimi kerro sen vertaa? Jos tunnistit ittes nimestä niin tsemppiä. Älä osta motellia.