Kävin tsekkaa, kekkaa botnian sivuilta että ne on aloittaneet jääpalloakatemian. Ei pöllömpi idea ;).
Kuuluuko siihen kukaan joka osaisi kertoa siitä enemmän ja otetaanko sinne muista seuroista vai pitääkö ekaks kuulua botniaan ennenkuin voi hakea paikkaa akatemiasta?
Bandy akatemia ?
14
1423
Vastaukset
- bandy14
Peukut ylös Botnialle, hyvä että jääpalloon yhä jaksetaan panostaa!
- ehkä voisin kokeilla
bandy14 kirjoitti:
Peukut ylös Botnialle, hyvä että jääpalloon yhä jaksetaan panostaa!
Miten on kannattaisko mennää kokeilemaan botniaan tota jääpalloa, eiks ne pelaa tai harjoittele Ogelissa?
- Botta on Totta
ehkä voisin kokeilla kirjoitti:
Miten on kannattaisko mennää kokeilemaan botniaan tota jääpalloa, eiks ne pelaa tai harjoittele Ogelissa?
Kohta on Suomen mestaruus taas Helsingissä ja Bottalla. ;)
- Wp-jotain
Kuulostaa aika sika hyvältä jutulta. Miten sinne oikein hyväksytään on vaan arvoitus! Jos mäkin lähden täältä niin tartten ainaskii opiskelupaikan ja kämpän !
- Wp poizu kans vm 90
Olishan toi hienoo opiskella jääpallo lukiossa... Pitäs vaan löytää se asunto kanssa. Ja saaks tuolta Hesasta hyvin poika ystävii ym.... :)
- agents
Akatemiaan voi hakea yhteishaussa. Hyvät työ näkymät alalla vanhat bandystarat jäämässä eläkkeelle. Palkkaus ok.
- Kiviset
Nyt botnialla on kyllä aika nuorijoukkue ja varmaan kaikki nyt pelaavat kuuluvat akatemian rinkiin! En löytänyt niiden sivulta että onko siinä jotain maksimi määrää kuinka monta siihen voi päästä mukaan. Jos botnian pojat lukee niin vastatkaapa....
- Sininen enkeli
En tiedä onko kyse akatemiasta vai mistä mutta junnupelaajat pelaa kuin aika miehet, vai pitäiskö sanoa niin kuin miehet ;). Virtaa ja tahtoa riittää, mutta mikä tärkeintä jätkä pelaa joukkueena, ei yksilöinä.
- Junnu-89
Hei, kuuluko botnian kaikki junnupelaaja akatemiaan?
- Botnia-69
Tuolta löytyy faktaa asiasta..... Bandy Akatemia....
http://www.botnia-69.fi/bandyakatemia/ - Ihan pihalla
Kappas vaan ne meinaa ihan oikeesti alkaa rakentaa ja tekee sitä akatemia hommaa ja lähtevät opiskelu matkalle venäjälle ;) http://www.botnia-69.fi/uutisia/2845.html
- Kukins
Onks sinne liittynyt ketään? Vai pitääkö odottaa heinän korjuuseen ennen kuin saa tietää kuka on liittynyt akatemiaan?
- toiminta käynnistynyt
On kuulemma liittynyt ja harjoitukset ovat alkaneet. Sama huhu kertoo, että treenaavat aluksi 5 krt vko. treeneissä ollut 15 pelaajaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381299
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä35830Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad27586- 14580
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26538Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30526- 24521
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16482Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver15472