Deep Pan Pizza

juusti8

Tietääkö kukaan ohjetta Deep Pan Pizzaan, pohjineen ja täytteineen?

1

225

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pzz

      Minä olen ymmärtänyt Deep Pan Pizzan olevan tavallista pizzaa, joka vain tehdään tavallista paksummaksi ja paistetaan eräänlaisessa uunipannussa eikä sellaisenaan pizzauunin kiviarinalla. Olenkohan väärässä?

      Ohje: tehdään pizzataikina. Levitetään se pannulle. Päälle tomaattipohjainen kastike ja juustoraastetta. Täytteitä ja mausteita maun mukaan.

      Miksi ruuanlaitossa muka kaivattaisiin OHJEITA?

      Alun perin pizza on ollut italialaisten perheenemäntien pyttipannu. On tehty taikina ja sen päälle uuniin pilkottu edellisten ruokien tähteet, mitä milloinkin on sattunut olemaan. Amerikkalaiset ovat sittemmin kehitelleet ideaa edelleen ja tuotteistaneet sen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1935
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      850
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      845
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      728
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      710
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      677
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      671
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      644
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      642
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      635
    Aihe