saa biodieseliä??!!
"Pistä lehmä tankkiin
Kanadalaisyhtiö haluaa auttaa maapallon lämpenemisestä huolestuneita autoilijoita – pistäkää lehmä tankkiin!
1Montrealin lähelle pari viikkoa sitten perustettu biopolttoainetehdas tekee ”biodieseliä” karjan luista, sisäelimistä ja muusta sellaisesta, joka ei kelpaa ruoaksi.
2Maple Leaf Foods Inc:iin kuuluva Rothsayn tehdas tuottaa biodieseliä myös kierrättämällä ravintoloista kerättyä ruoanlaittoon käytettyä ruokaöljyä.
3Biodieselistä tulee erittäin vähän savua eikä juuri ollenkaan kasvihuonekaasuja. Rothsay aikoo tuottaa biodieseliä 35 miljoonaa litraa vuodessa. Sillä määrällä kulkisi jo 22 000 henkilöautoa.
Ilkka Timonen"
Aamulehti Tiistai 6. joulukuuta 2005
A-luokan makkaran
RAAKA-AINEISTA
0
122
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1016409
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h824905Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1043169Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p303002Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262215Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191606Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?941181Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3381175Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311086- 48864