Kaukosuhteen ongelmia

reissaaja

Itselläni on takana yksi kaukosuhde parin vuoden takaa. Alla on listattuna mieleeni tulleita ongelmia, jotka itse koin suhdetta häiritseväksi. Nyt olisi tilaisuus uuteen kaukosuhteeseen, mutta en taida enää sellaiseen jaksaa. Osaatteko kannustaa.

1. Suhteen normaalista poikkeava alku eli heti alkuun esim. koko viikonloppu yhdessä. Tietynlainen tapailuvaihe jäi kokonaan väliin.

2. Toinen ei tuntenut oloaan kotoisaksi, koska ei tuntenut kavereitani, eikä oikein koskaan heihin tutustunut. Paitsi yhteisen kotiseutumme kaverit.

3. Ylisuuret odotukset yhteisestä ajasta. Eli koko viikon odotti näkevänsä toisen ja sitten olisi pitänyt olla pelkkää laatuaikaa. Ei sopinut minulle.

1

1221

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toinen nainen?

      Olen ajanut viikonloppuja...Mutta törmäsin tuolla rajanpinnassa kummalliseen ilmiöön nimeltään venäläiset naiset...Niitä tunkee sieltä väkisin poikamiehen elämään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1910
    2. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      834
    3. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      787
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      258
      717
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      698
    6. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      669
    7. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      653
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      633
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      633
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      626
    Aihe